Święto Hufca ZHP Lubaczów

1

27 kwietnia Hufiec ZHP Lubaczów świętował 6. rocznicę nadania imienia ks. hm. Wiktora Hassa Paneckiego i Sztandaru. Uroczystość była również okazją do uwieńczenia 100-lecia powstania Związku Harcerstwa Polskiego i 100. rocznicy Niepodległości Polski.

fot. Piotr Hulak

Świętowanie rozpoczęło się na lubaczowskim Rynku apelem. Następnie zebrani udali się do Konkatedry na uroczystą mszę świętą. Po modlitwie odbył się przemarsz do Zespołu Zamkowo-Parkowego znajdującego się obok Muzeum Kresów. Tam odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową, posadzono Dąb Pamięci przekazany przez Nadleśnictwo Oleszyce i zakopano Kapsułę Czasu z symbolami harcerskimi i ważnymi dokumentami: Aktem Erekcyjnym, Rozkazem Komendantki Hufca ZHP Lubaczów oraz Uchwałami.

– Chcemy pozostawić po sobie trwały ślad. Niech to miejsce po wsze czasy przypomina o dziejach lubaczowskiego harcerstwa. – mówiła Komendant Hufca ZHP Lubaczów Danuta Kacprzak.

Następnie w Muzeum Kresów w Lubaczowie odbyła się konferencja „Niechaj Polska zna, jakich synów ma…- harcerskie biografie”. Tam także uzupełniono tablicę honorowymi gwoździami oraz wręczono medale dla osób zasłużonych dla harcerstwa lubaczowskiego.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here