Łysienie u mężczyzn jest naturalnym procesem. Najczęściej nie świadczy o żadnej chorobie – ale to jednak nie znaczy, że jest ono przez samych zainteresowanych pożądane. Co możesz zrobić, kiedy utrata włosów spędza ci sen z powiek?

Przerzedzenie włosów może być całkowite lub polegać na ledwie zauważalnym przerzedzeniu bądź cofnięciu linii czoła. Dużą rolę odgrywają tu geny oraz poziom testosteronu, a także jego przekształcanie w organizmie i wrażliwość mieszków włosowych na ten hormon. Nieprawidłowemu łysieniu można zapobiegać przez zdrowy tryb życia i pielęgnację włosów. Łysienie genetyczne wymaga innego działania.

Łysienie u mężczyzn – zabiegi

Rozprawienie się z utratą włosów wymaga dobrego salonu kosmetycznego, a nawet kliniki medycyny estetycznej. Jest kilka metod, które warto wypróbować – która jest najlepsza, to kwestia indywidualna

Zabiegi na porost włosów u mężczyzn

Sposoby na łysienie u mężczyzn mogą obejmować zabiegi, które mają pobudzenie włosów do wzrostu. Podziałają na mieszki włosowe, które dopiero zaczynają być osłabione, i na te, które łysienie objęło niedawno, nie są więc jeszcze w całkowitym zaniku. Polecane metody to:
– zabiegi laserowe – które pobudzają ukrwienie skóry;
– mezoterapia – czyli ostrzykiwanie skóry głowy składnikami aktywnymi – odmładzającymi skórę i stymulującymi wzrost włosów.

Przeszczep włosów sposobem na łysienie

W miarę, jak technologia medyczna idzie naprzód, a nas stać na coraz więcej, popularność zyskują zabiegi przeszczepiania włosów, realizowane w profesjonalnych klinikach jak np. te oferowane przez https://jackstronghair.pl. Ta metoda na łysienie polega na tym, że pobiera się niewielkie fragmenty skóry z aktywnymi mieszkami włosowymi z innych części głowy (najlepiej z rejonu potylicy lub boków) i przeszczepia je w miejsca, gdzie włosów brakuje. Po wygojeniu włosy po prostu rosną naturalnie, tak jak wcześniej. Rzadziej pobiera się mieszki włosowe z innych części ciała.

Przeszczep włosów stosuje się zazwyczaj w przypadku zakoli, cofniętej linii włosów na czole bądź łysienia na czubku głowy. Tę metodę wybiera się, gdy nie da się już pobudzić mieszków włosowych w danym miejscu do wznowienia pracy. Używana jest nawet w przypadku różnego typu blizn czy na przykład by zniwelować skutki utraty włosów pod wpływem promieniowania.

Obecnie dostępne są metody mało inwazyjne, które nie powodują powstania blizny w miejscu pobrania mieszków do przeszczepu. Jako że przeszczep odbywa się w obrębie własnej skóry pacjenta, a skóra głowy jest mocno ukrwiona i zwykle dobrze się goi, ryzyko komplikacji jest niewielkie.


2 komentarze

  1. Słyszałem i czytałem sporo o przeszczepach, ale mało to nie kosztuje więc odpada. Inny sposób znalazłem i zacząłem stosować wcierkę z kaminomoto. Jest efekt więc to się liczy i sporo kasy w kieszeni zostaje :)

  2. teraz sa tak duze mozliwosci, ze na szczescie nie ma sie co martwic. moj ojciec np mial teraz na zakola robiony zabieg przeszczepu metoda artas w Klinice Przeszczepu Wlosow w Warszawie. Efekty sa super, a mowil, ze zabieg calkowicie bezbolesny :)

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here