KPP Lubaczów: 32-latek przyszedł w gości i okradł znajomą

2

Lubaczowscy kryminalni zatrzymali 32-letniego mieszkańca gminy Lubaczów, któremu przedstawili zarzut kradzieży. Mężczyzna podczas spotkania ze znajomą wykorzystał jej nieuwagę i zabrał z portfela 620 zł. Za część skradzionych pieniędzy kupił alkohol i spłacił dług, a resztę schował.

fot. KPP Lubaczów

W sobotę (27.04) policjanci dostali zgłoszenie o kradzieży, do której doszło w ubiegły piątek. Z relacji pokrzywdzonej wynikało, że ktoś zabrał jej 620 złotych, które miała w portfelu schowanym w pokoju. Jej zdaniem pieniądze mógł ukraść ktoś ze znajomych, których przyjmowała dzień wcześniej u siebie w domu. Jak dodała, żaden z nich nie przyznaje się do kradzieży jej pieniędzy.

– Tuż po złożeniu zawiadomienia o przestępstwie, policjanci z wydziału kryminalnego lubaczowskiej jednostki zaczęli szukać amatora cudzej własności. Podjęte działania, jeszcze tego samego dnia, doprowadziły do zatrzymania 32-latka z gminy Lubaczów. Ponieważ był on pod wpływem alkoholu, został osadzony w policyjnym areszcie – czytamy na stronie KKP w Lubaczowie.

Następnego dnia, podczas przesłuchania, 32-latek ciągle zmieniał swoje zeznania, aż w końcu przyznał, że to on ukradł pieniądze. Jak powiedział policjantom, część z nich jeszcze tego samego dnia wydał na alkohol i spłatę zaległych długów, a pozostałe 500 zł schował.

32-latek usłyszał zarzut kradzieży za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

Zobacz także

2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here