Sukces księży z naszej diecezji w tenisie stołowym

0

Czterech księży z naszej diecezji brało udział w XXIX Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym i I Mistrzostwach Europy w Tenisie Stołowym dla Księży. Zawody rozegrane zostały w Poznaniu w dniach 25-26 kwietnia.

W zawodach deblowych na najwyższych stopniach podium stanęli Ks. Krzysztof Augustynek – wikariusz z parafii Werbkowice i ks. Andrzej Łuszcz – proboszcz z Buśna. Ponadto ks. Andrzej Łuszcz zdobył złoto w kategorii wiekowej do 45 lat. W tej samej kategorii trzecie miejsce zdobył ks. Krzysztof Augustynek. W kategorii najmłodszych kapłanów trzecie miejsce zajął ks. Tomasz Szady pracujący obecnie w Tomaszowie Lubelskim,a całkiem niedawno w lubaczowskiej parafii konkatedralnej. W zawodach brał też udział ks. Tomasz Szumowski pracujący w Zamościu.

Rozgrywki odbyły się zgodnie z przepisami PZTS i wzięło w nich udział 35 kapłanów, w tym 6 zza granicy. Poza księżmi z naszej diecezji w mistrzostwach wzięli udział kapłani pochodzący z Włoch i Czech oraz Polacy pracujący na misjach w Rosji i Argentynie. Wśród zawodników byli też księża z diecezji łomżyńskiej, kieleckiej, sandomierskiej, archidiecezji gdańskiej, lubelskiej i gnieźnieńskiej.

Mistrzostwa organizowane były przez Park Rekreacyjno-Sportowy fairPlayce w Poznaniu, Archidiecezję Poznańskaą oraz Wielkopolski Związek Tenisa Stołowego.

Zapraszamy także do sklepu uStefiego, gdzie kupić można okładziny do tenisa stołowego oraz inny sprzęt: https://www.ustefiego.pl/pol_m_Okladziny-zestawy_Okladziny-250.html