Kody rabatowe oraz wszelkie promocje, to doskonały sposób, żeby taniej kupić wymarzone produkty w wybranych sklepach. Problemem jest jednak znalezienie wiarygodnych i co najważniejsze, działających kodów rabatowych.

Wiarygodne miejsca

Przede wszystkim szukajmy kodów w wiarygodnych i sprawdzonych miejscach. Takimi są choćby sklepy, w których często pracownicy rozdają fizycznie istniejące kupony promocyjne. Równie sprawdzonym sposobem jest śledzenie stron internetowych danego sklepu, producenta czy dystrybutora. Sto procentowo działające kody możemy też znaleźć w newsletterach. Wszystkie te metody mają jednak tę wadę, że wymagają od nas bardzo dużo zaangażowania i są czasochłonne. Dlatego większość konsumentów szuka stron, na których ich właściciele czy prowadzący zbierają kody rabatowe z całej sieci i umieszczają je. Najczęściej korzystanie z takich stron jest zresztą darmowe. Możemy tam znaleźć kody rabatowe Empik czy innych znanych sieci sklepów. Dzieje się tak, gdyż sprzedawcom i właścicielom danej marki także zależy, aby informacja o promocjach dotarła do potencjalnych klientów. Wiele sklepów i usługodawców współpracuje zatem z partnerami, którzy mając spore doświadczenie i zasoby pozwalające na skuteczniejsze i sprawniejsze działania marketingowe. Często jest tak, że sprzedawca odpala partnerowi część zysku ze sprzedaży, o ile ten zdoła nakłonić klienta. Jedyne, co musi zrobić w tej sytuacji sprzedawca, to przygotować takie właśnie specjalne pole w formularzu zamówienia, w którym należy podać kod bonusowy oraz dostarczyć partnerom aktualny kod.

Uważajmy na oszustów

Nie wszystkie strony są jednak równie wiarygodne. Jak jednak rozpoznać te właściwe? Przede wszystkim nie zwracajmy uwagi na sam wygląd strony. Co prawda strony oferujące kody zarabiają całkiem nieźle, więc potencjalnie stać je na to, żeby zapłacić profesjonalnym designerom i webmasterom, jednak wbrew pozorom większości z nich – wcale na tym nie zależy. Im bardziej rozbudowana jest strona, tym trudniej się na niej poruszać. Tymczasem w interesie właściciela takiej strony jest maksymalne uproszczenie w zakresie jej obsługi. Wszystko, o co tutaj chodzi, to fakt, żeby kody były widoczne, kiedy tylko użytkownik wejdzie na daną stronę.

Kolejna zasada brzmi – odwiedzajmy strony działające w Polsce. Strony gdzie język polski jest kaleczony i już po wejściu masz wątpliwości, czy dana osoba umie posługiwać się tym językiem i zna podstawowe zasady ortografii, bardzo często są robione przez oszustów. Tym zależy tylko na odwiedzinach i często tworzą strony poza granicami swojego kraju. Ostatecznie zwracaj uwagę daty. Bardzo często osoby oferujące niedziałające kody nie potrafią lub nie mogę zmienić dat. Kody zaś mogą posiadać specjalne znaczniki i daty, które mają na celu zapewnienie Cię, że dany kod jest obowiązujący i działa bez zastrzeżeń. Oszuści liczą na to, że przez nieuwagę i pospiech nie zwrócimy uwagi na tę informację i po prostu skopiujemy kod do schowka. Niestety często mają w tym aspekcie racje. Dlatego sprawdzajmy wszelkie informacje, zanim zmarnujemy czas na wstukiwanie kodu.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here