Kickboxing: Złoto Kubiszyna i dwa brązowe krążki dla braci Ważnych

3

Mateusz Kubiszyn po raz szósty został mistrzem Polski w kickboxingu w formule full contact. Oprócz Kubiszyna na MP w Swarzędzu wystartowali też dwaj zawodnicy Game Over Lubaczów – Maciej Ważny i Jan Ważny, obaj wywalczyli brąz.

fot. Zbiory własne zawodników.

Kategorię do 91 kg seniorów zdominował pochodzący z Lubaczowa Mateusz Kubiszyn, który dotychczas startował w kategorii wagowej do 86kg.

Mistrzostwa Polski Full Contact w Swarzędzu uważam za bardzo udane z kilku powodów. Zmieniłem kategorię wagową na wyższą i czuje się w niej bardzo dobrze, dodatkowo nie musiałem się martwić najpierw o zabijanie wagi a następnie o utrzymanie jej przez cały turniej. Kolejnym plusem mistrzostw jest spełniona realizacja założeń na sposób prowadzenia walki. Wygrałem dwa pojedynki, półfinał przez poddanie przed czasem. W finale zwyciężyłem na punkty z kadrowym kolegą Szymonem Wąsem, z którym już drugi raz w karierze spotkałem się w finale Mistrzostw Polski. Oczywiście na sam koniec dochodzi radość ze zdobytego tytułu Mistrza Polski oraz brak kontuzji – relacjonuje Mateusz Kubiszyn.

Na Mistrzostwach Polski w Swarzędzu udział wzięli również bracia Ważni z Kickboxing GAME OVER Lubaczów. Obydwaj walczyli pierwszy raz w nowych kategoriach wiekowych, Maciej jako senior (-67 kg), a Janek jako junior starszy (-67 kg). Młodzi Lubaczowianie zaprezentowali się z dobrej strony walcząc z czołówką polskiego kickboxingu jak 'równy z równym' i zdobywając brązowe medale.

To ogromny sukces i perspektywy na przyszłość – podsumowuje Kubiszyn występ braci Ważnych.

Mateusz Kubiszyn i Maciej Ważny już w najbliższy weekend wystartują w mistrzostwach Polski K1 Rules w Sanoku.

3 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here