Samorządy otrzymały dofinansowanie na remont dróg

5

Te informacje z pewnością ucieszą kierowców. Na liście zadań zatwierdzonych do dofinansowania w ramach Programu Funduszu Dróg Samorządowych znalazło się aż siedem gmin z naszego regionu. Które samorządy otrzymają wsparcie i jakie odcinki dróg objęte zostały finansowym wsparciem?

Fot. Archiwum

Powiat Lubaczowski przebuduje drogę Szczutków – Wielkie Oczy – Granica Państwa. Na odnowę tego odcinka otrzymał 60 % wsparcie (2 473 591,00 zł). Starosta pozyskał również 2 337 886,00 zł (50% kosztów całego zadania) na przebudowę ul. Słowackiego w Lubaczowie. W mieście nie tylko nowy dywanik zyska ul. Mjr Hubala oraz ul. Kurierów Armii Krajowej, bo Burmistrz otrzymał 3 mln zł na ich odnowę.

– Mieszkańcy ul. Kurierów AK doczekają się wreszcie porządnej drogi ze ścieżką rowerową oraz obustronnym chodnikiem. Ponadto istniejąca ul. Mjr Hubala zostanie rozbudowana i połączona z obecną ulicą Ofiar Katynia. Dodatkowo przebudowany zostanie odcinek drogi od budowanego basenu do dworca kolejowego z przebudową skrzyżowania z ul. Słowackiego na rondo – informuje Zastępca Burmistrza Miasta Lubaczowa Janusz Waldemar Zubrzycki.

Z kolei Gmina Lubaczów uzyskała 259 852 zł (50%) i przebuduje ul. Kolejową w Baszni Dolnej.

Dofinansowanie dostała także Gmina Horyniec-Zdrój na budowę drogi w dzielnicy uzdrowiskowej. Powstanie obwodnicy Dzielnicy Lecznictwa Uzdrowiskowego wsparte zostało kwotą 496 727,00 zł (50%). Na liście FDS znalazła się również Gmina Oleszyce, która otrzymała 50% wsparcie, czyli 660 012 zł na przebudowę odcinka drogi łączącej Stare Oleszyce i Oleszyce. Natomiast Gmina Wielkie Oczy przebuduje „Mielniki” i „Ulicę Leśną”, bo dostała 365 267 zł (50%). Prace remontowe ruszą również w Jędrzejówce, bo Gmina Narol na przebudowę drogi w tej miejscowości pozyskała 363 243 zł (50%). Ponadto zmodernizowana zostanie droga Lubaczów – Laszki – Duńkowice, bo Powiat Jarosławski również znalazł się na liście FDS z dofinansowaniem na poziomie 50 % (3 mln zł).

Ze szczegółową listą zadań można zapoznać się na stronie rzeszow.uw.gov.pl.

AH, elubaczow.com

5 komentarze

  1. Ja się pytam, gdzie jest kasa na drogę z Jarosławia do Oleszyc? Ile można jeździć po tych dziurach, przez grzeczność tylko określanych mianem „drogi”? Ja wiem, że ludzie z „wielkiego świata” rzadko goszczą w Lubaczowie ale może ktoś w końcu pochyliłby się łaskawie nad tym problemem?

  2. A kiedy zostanie poprawiony odcinek ul. Sobieskiego od ronda w stronę Dąbrowy , przejeżdżające Tiry budując obwodnicę zniszczyły nawierzchnię , przez wcześniejsze lata wiosną były ograniczenia tonażowe w tym roku nie zauważyłem . Jakiś czas temu budując drogę w stronę przejścia granicznego również był wzmożony ruch ciężkich pojazdów , a nasza ulica cierpiała , my zostaliśmy z zniszczoną nawierzchnią kosztem dobrej drogi dla gości zza wschodniej granicy .

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here