Vader, Acid Drinkers, Armia i inni dołączają do składu CRF 2019

0

Nowy materiał legendarnego zespołu Vader, koncert z okazji 30-lecia działalności Acid Drinkers, czy klasyka punkrocka w wykonaniu grupy Armia – to jedne z kolejnych muzycznych atrakcji, które zaprezentowali organizatorzy Cieszanów Rock Festiwalu. Na scenie wystąpią też: Dubioza Kolektiv, EL Dupa Unkaziked, Czarny Ziutek Z Killerami, SIQ i Woda Ski Bla.

Jubileusz zobowiązuje – tak można podsumować najnowsze wieści od organizatorów Cieszanów Rock Festiwalu. Jedna z największych imprez rockowych w Polsce jest w tym roku organizowana po raz dziesiąty, a zaprezentowane właśnie kolejne zespoły potwierdzają, że festiwal należy także do grona najlepszych muzycznych imprez w naszym kraju. I tak – od 15 do 17 sierpnia odbędzie się cykl koncertowy „The best of CRF”, stanowiący powrót do klimatu „dawnych festiwali” i uzupełniony wakacyjnym wypoczynkiem nad kąpieliskiem Wędrowiec. Na scenie nie zabraknie muzycznych nowości i zagranicznych gości.

Do dotychczas ogłoszonych zespołów (Pidżama Porno, Lao Che, Dezerter, Luxtorpeda, Łydka Grubasa, Koniec Świata, Cyrk Deriglasoff, Hańba!, Inkwizycja) dołączają: Dubioza Kolektiv, Vader, Acid Drinkers, Armia, EL Dupa Unkaziked, Czarny Ziutek Z Killerami, SIQ i Woda Ski Bla.

Dubioza Kolektiv to dobrze znany cieszanowskiej publiczności zespół i bardzo lubiany w Polsce. Nieprzypadkowo zespół Faith No More zaprosił ich do supportowania swojego polskiego koncertu. Dubioza Kolektiv to prawdziwa bałkańska petarda. Pochodzi z Bośni i Hercegowiny i działa aktywnie od 2003 roku. Zespół jest już dobrze rozpoznawalny nie tylko w naszym kraju, ale także na całym świecie. W swoich kompozycjach muzycy łączą elementy bałkańskiej kultury z rockowymi brzmieniami, elektronicznymi dźwiękami, a także muzyką reggae czy ska. Śpiewają w języku serbskochorwackim i angielskim.

W programie sierpniowej imprezy nie zabraknie również przedstawicieli polskiej sceny metalowej. Na scenie po raz kolejny pojawi się ekipa z Titusem na czele, czyli Acid Drinkers. W tym roku „kwasożłopy” zagrają na CRF specjalny koncert z okazji swojego 30-lecia. Z nowym materiałem do Cieszanowa przyjedzie natomiast zespół Vader. Olsztyńska kapela spod znaku death metalu gra już ponad 30 lat, koncertując pod każdą szerokością geograficzną, u boku gwiazd światowego formatu. Tradycyjnie, na okoliczność CRF Vader przygotuje porcję niespodzianek.

– Dwa razy mieliśmy ogromną przyjemność wystąpić na festiwalu w Cieszanowie. Za każdym razem promowaliśmy coś nowego, nową płytę i nowy koncertowy set. Również i w 2019 roku zaprezentujemy na żywo kawałki z najnowszej EPki „Thy Messenger”, która premierę światową będzie miała 31 maja. Jest też spore prawdopodobieństwo, że zagramy przedpremierowo coś z najnowszego albumu, który nagrywamy właśnie teraz w Anglii. Będzie także można usłyszeć sporo z płyty „Litany”, która obchodzi w tym roku swoje 20-lecie, a która należy do tych ulubionych z dyskografii. ZAPRASZAMY więc już teraz na interesujący miks vaderowskiej klasyki i zupełnie świeżego materiału – mówi Peter, wokalista i lider lider Vadera.

W metafizyczny klimat wprowadzi na CRF 2019 z kolei legendarna, punkrockowa Armia, pod wodzą Tomasza Budzyńskiego. Zespół wydał kilkanaście płyt, z których wydana w 1990 roku „Legenda” oraz „Triodante” z 1994 r. zaliczane są do klasyki polskiej muzyki rockowej. Kolejny element cyklu „The best of CRF” to bardzo rzadko występujący zespół EL Dupa Unkaziked czyli bez udziału Kazika Staszewskiego. Co nie oznacza, że podczas koncertu zabraknie szlagierów tej formacji takich jak „Natalia w Bruklinie”, „Prohibition” czy „220 Volt”.

Będąc w klimacie dokonań okołokazikowych warto zwrócić uwagę na występ zespołu Czarny Ziutek Z Killerami. Wychowani na Kaziku Staszewskim, postanowili spróbować… i spróbowali w 2008 r. Mieli bardzo poważny atut – głos ich wokalisty do złudzenia przypomina głos… Kazika Staszewskiego! Kazik wie o istnieniu zespołu i wyraża osobiste błogosławieństwo dla ich działania, co sam pokazuje w teledysku „Madryt”, nakręconym notabene podczas CRF 2016, występując w koszulce Czarnego Ziutka Z Killerami. Na CRF 2019 usłyszymy oczywiście utwory Kazika w Ziutkowych aranżacjach.

Do wesołego klimatu panującego na scenie CRF przyczynią się z pewnością występy zespołów Woda Ski Bla oraz SIQ. Ten pierwszy uraczy publiczność swoim wielkim hitem „Banana”, drugi to supergrupa, która szturmem podbija rock’n’rollową scenę a jej trzonem są Ania Brachaczek (BiFF) oraz Maciej „Ślimak” Starosta, na co dzień perkusista Acid Drinkers. Podczas koncertu zespół zagra autorskie, rock’n’rollowe numery oraz kilka coverów.

Cieszanów Rock Festiwal

Ludzie, muzyka, klimat

15-17 sierpnia 2019, Kąpielisko Wędrowiec, Cieszanów

Karnet trzydniowy obejmuje koncerty 15.08 na Scenie Alternatywnej oraz 16-17.08 (Scena Główna) – kosztuje 110 zł.

Pole namiotowe – kosztuje 40 zł (stała cena).

Bilety do kupienia pod tym linkiem: cieszanowrockfestiwal.pl/lap-promocyjny-bilet-crf2019/

Szczegóły festiwalu:

cieszanowrockfestiwal.pl

facebook.com/cieszanowrockfestival

www.instagram.com/cieszanowrockfestiwal


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here