Podopieczni MDK w Lubaczowie docenieni w Przemyślu

0

Podopieczni Miejskiego Domu Kultury w Lubaczowie zaprezentowali swoje talenty w Przemyślu, uczestnicząc w konkursach. Do domu z nagrodami wrócili członkowie Teatru Małych Form i mali plastycy.

Fot. MDK w Lubaczowie

Aktorzy Teatru Małych Form wzięli udział w eliminacjach rejonowych 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Jury, na czele z prof. Ziutą Zającówną z Akademii Teatralnej w Krakowie, doceniło starania uczestników z lubaczowskiego MDK i do eliminacji wojewódzkich, które odbędą się w Rzeszowie, zakwalifikowało w kategorii recytacja (szkoły średnie): Patrycję Leszczawską, Gabrielę Ługowską i Adriana Krzcha. Z kolei w grupie dorosłych zakwalifikowani do kolejnego etapu zostali: Alicja Skibicka, Małgorzata Stopyra i Magdalena Zarembska. Wyróżniono Mariana Kowalskiego i Wiktorię Kolasę. W konkursie wystąpiła również Weronika Szeliga. Wszyscy są wychowankami instruktor MDK Grażyny Bielec.

Nie tylko aktorzy pokazali swoje talenty. W Przemyślu zdolności artystyczne prezentowali młodzi plastycy, którzy wzięli udział w Konkursie Plastycznym „Wielkanocne tradycje 2019”. Jury oceniając 420 prac przysłanych z całego województwa podkarpackiego, przyznało nagrody i wyróżnienia. Wśród osób wyróżnionych znalazła się Martyna Dec z lubaczowskiego MDK. W konkursie udział wzięli również: Julia Deneka, Magdalena Sienkiewicz, Kamila Cymbalista, Szymon Hypiak, Kacper Mroczko. Mali artyści pracują pod opieką Aleksandry Hojdak.

Ogłoszenie wyników konkursu odbyło się w ramach Jarmarku Rękodzieła Ludowego „Kwietna Niedziela”, podczas którego dzieci miały możliwość uczestnictwa w warsztatach prowadzonych przez twórców rękodzielników.

AH, elubaczow.com, MDK Lubaczów


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here