Festiwal Dziedzictwa Kresów walczy o tytuł „Wydarzenie Historyczne Roku 2018”

1

Festiwal Dziedzictwa Kresów zakwalifikowany został do drugiego etapu konkursu na „Wydarzenie Historyczne Roku 2018”. Internetowe głosowanie potrwa do 15 maja. 

Fot. festiwalkresow.pl

Do konkursu na „Wydarzenie Historyczne Roku 2018” zgłoszonych zostało blisko 200 inicjatyw z całej Polski i zagranicy – m.in. z Austrii, Niemiec, Australii, Kanady, Litwy, Ukrainy. Projekty oceniało jury, w którego skład weszli Gabriela Sierocińska-Dec (Muzeum Historii Polski), Alicja Knast (Muzeum Śląskie), Piotr Legutko (TVP Historia), dr Tomasz Makowski (Biblioteka Narodowa), dr Marek Mutor (Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu), prof. Andrzej Szczerski (Uniwersytet Jagielloński), Wojciech Duch (historia.org.pl). Komisja wybrała 15 wydarzeń (po pięć z kategorii „Wydarzenie”, „Wystawa”, „Edukacja i multimedia”), które zakwalifikowała do drugiego etapu – głosowania internautów. Wśród projektów znajduje się Festiwal Dziedzictwa Kresów organizowany przez Gminę Lubaczów.

Czy Festiwal Dziedzictwa Kresów otrzyma statuetkę wykonaną przez wybitnego rzeźbiarza Macieja Zychowicza? Zależy tylko od nas. Na projekty głosować można pod linkiem http://whr.muzhp.pl/ klikając w zakładkę „Zagłosuj”. Oddać można tylko trzy głosy – po jednym w każdej kategorii. Ostateczne wyniki głosowania poznamy na początku czerwca. Nagrody laureatom wręczone zostaną w Pałacu Rzeczypospolitej w Warszawie podczas uroczystego zakończenia konkursu.

Konkurs „Wydarzenie Historyczne Roku 2018” organizowany jest przez Muzeum Historii Polski we współpracy z portalem historia.org.pl oraz Biblioteką Narodową.

AH, elubaczow.com


1 komentarz

  1. Brawo! Wspaniała wiadomość ! Festiwal Dziedzictwa Kresów w pełni zasługuje na to wyróżnienie. Jednak chcę zauważyć, że to wyjątkowe wydarzenie trwa za krótko. Może organizatorzy rozważą wzbogacenie programu i rozszerzenie formuły na cały sierpień?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here