Strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Lubaczowie zwyciężyli w turnieju finałowym XXI Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej. Zawody rozegrano w miniony piątek (12.04) w miejscowości Nowosielce w powiecie sanockim.

fot. K. Adamczyk, KP PSP Sanok

Rywalizacja w tegorocznych rozgrywkach pomiędzy reprezentacjami komend powiatowych i miejskich PSP woj. podkarpackiego rozpoczęła się już w marcu. Wtedy to strażacy uczestniczyli w czterech turniejach eliminacyjnych, których zwycięzcy uzyskali awans do turnieju finałowego. Do tego grona dołączyła drużyna KP PSP w Lubaczowie, która wypadła najlepiej w turnieju rozegranym w Brzozowie, zwyciężając we wszystkich meczach bez straty seta.

W turnieju finałowym rywalizowało 6 zespołów, które rywalizowały w dwóch grupach.

– W spotkaniach grupowych nasza drużyna swoje mecze grała z reprezentacją KP PSP Jasło wygrywając 2 : 0 (7, 19) oraz z reprezentacją KM PSP Tarnobrzeg wygrywając 2 : 1 (-20, 21, 10) czym zapewniła sobie awans do półfinału z 1 miejsca. W meczu półfinałowym zagraliśmy z drużyną KP PSP Strzyżów, wygrywając po bardzo zaciętym i emocjonującym meczu 2 : 0 (22, 22). Zwycięstwo w spotkaniu półfinałowym dało prawo gry o najwyższe trofeum. W ostatnim finałowym meczu turnieju drużyna KP PSP w Lubaczowie spotkała się po raz drugi tego dnia z drużyną KM PSP Tarnobrzeg. Podobnie jak w pierwszym meczu, po przegranym bardzo zaciętym i wyrównanym pierwszym secie do 24 nasza drużyna zdołała podnieść głowy i triumfować w dwóch następnych setach do 22 i dominując w tie-breaku do 7 pkt. – podsumowują strażacy z Lubaczowa.

Zwycięstwo w finałowym starciu pozwoliło strażakom z Lubaczowa po raz pierwszy w historii zdobyć I miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Strażaków PSP w Piłce Siatkowej i odebrać z rąk Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Andrzeja Babiec puchar. W czasie turnieju doceniono również grę indywidualną reprezentantów KP PSP w Lubaczowie. Nagrodę dla najlepszego rozgrywającego odebrał Damian Stachów, a MVP turnieju został Krzysztof Jabłoński.

Drużyna z Lubaczowa wystąpiła w składzie:

mł. asp. Damian Stachów – rozgrywający, kapitan drużyny,
mł. asp. Krzysztof Jabłoński – atakujący,
asp. Piotr Hanus – środkowy
asp. Dariusz Żrałka – przyjmujący,
asp. sztab. Maciej Ditrich – atakujący,
mł. ogn. Krzysztof Tymczyszyn – środkowy,
str. Mirosław Tkaczyk – przyjmujący,
str. Adrian Antonik – przyjmujący,
kpt. Dariusz Wałczyk – rozgrywający, kierownik drużyny.

Zarówno podczas przygotowań jak i w samym dniu turnieju finałowego strażaków z Lubaczowa wspierał i dopingował Komendant Powiatowy PSP w Lubaczowie mł. bryg. Janusz Jabłoński.

elubaczow.com, KP PSP w Lubaczowie


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here