Kolejny sukces Małgorzaty Kubiszyn

5

Małgorzata Kubiszyn z Wólki Krowickiej ma już za sobą kolejne zawody, z których przywiozła medal. 6 kwietnia wystartowała w Mistrzostwach Polski w Maratonie Nordic Walking w Jastrowiu. Zajęła trzecie miejsce pokonując trasę z czasem 5:17:39.

fot. Zbiory własne zawodniczki.

Na starcie stanęło ok. 100 śmiałków, którzy chcieli stawić czoło „królewskiemu dystansowi” 42 km. Niestety nie wszystkim udało się pokonać trasę i własne słabości, choć zacięta rywalizacja trwała do ostatnich metrów.

fot. www.festiwalbiegow.pl

– Jestem ogromnie zadowolona ze zdobycia brązowego medalu na Mistrzostwach Polski w maratonie. Wywalczyłam również Mistrzostwo Polski w kategorii K 30. – opowiada Małgorzata Kubiszyn.

– Trasa była przyjemna, aczkolwiek wymagająca. Wiodła przez leśne ścieżki wokół jeziora. Najtrudniejszym jej odcinkiem okazała się plaża. Nie była długa (ok. 300 metrów), ale idąc po tak zapadającym się piasku, każdy zawodnik odczuł na niej duże zmęczenie, nawet ja. Co gorsza musieliśmy przechodzić przez nią 8 razy. – relacjonuje Małgorzata Kubiszyn.

W zawodach wziął również udział mąż Małgorzaty – Mirosław Kubiszyn, który w swojej kategorii M 30 stanął na podium, przywożąc do domu brązowy medal.

AH, elubaczow.com


5 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here