Oleszyce na podium, FA Lubaczów z „Zieloną Kartką Fair Play”

0

W Tarnobrzegu rozegrano podkarpackie Finały Wojewódzkie XIX edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zespoły z Oleszyc stanęły na podium, a FA Lubaczów wróciło do domu z „Zieloną Kartką Fair Play”.

W finałowej rywalizacji (4-5 kwietnia) wzięło udział prawie 100 drużyn chłopców i dziewczynek, które zwyciężyły w eliminacjach powiatowych. Wśród drużyn byli reprezentanci naszego regionu – Czarni Oleszyce i Football Academy Lubaczów. W kategorii U-8 dziewczynki Czarnych Oleszyc zajęły drugie miejsce. Z kolei ich koledzy ze Szkoły Podstawowej w Oleszycach startujący w kategorii U-12 stanęli na trzecim miejscu na podium.

Piłkarze Football Academy Lubaczów (U-8) na zawody przyjechali dzień wcześniej.

– Żeby przyjechać do Tarnobrzegu, trzeba było wziąć wolne w pracy, ale czego nie robi się dla dzieci – zgodnie mówili rodzice młodych piłkarzy. Na ich plecach widniał napis „Najlepsi kibice to rodzice”. Za swój doping otrzymali „Zieloną Kartkę Fair Play”.

Finał Ogólnopolski trwać będzie od 29 kwietnia do 2 maja w Warszawie. Mistrzowie regionów powalczą tam o występ w wielkim finale na PGE Narodowym.