Oleszyce: Rusza zbiórka odpadów wielkogabarytowych

0

W najbliższą sobotę (6 kwietnia) na terenie gminy Oleszyce rozpocznie się zbiórka odpadów zebranych selektywnie w systemie tzw. „wystawki”. W kolejne weekendy zbiórką objęte zostaną wszystkie miejscowości.

fot. pixabay.com

Zbiórka odpadów zebranych selektywnie w systemie tzw. „wystawki” na terenie gminy Oleszyce rozpocznie się w najbliższą sobotę (6 kwietnia 2019 r.) od miejscowości Oleszyce (zabudowa jednorodzinna i wielolokalowa do 5 lokali, zabudowa wielolokalowa pow. 5 lokali). Tydzień później (13 kwietnia) zbiórka będzie prowadzona w miejscowościach: Sucha Wola, Zalesie, Lipina, Stare Sioło i Stare Oleszyce. W ostatnią sobotę kwietnia (27.04) odpady wystawiać będzie można z kolei w miejscowościach: Zabiała, Uszkowce, Lubomierz, Futory, Borchów i Nowa Grobla.

Zbiórkę prowadzić będzie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych „EMPOL” tel. 785 888 111. Obejmować ona będzie: meble i odpady wielkogabarytowe, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, gruz i materiały budowlane w ilości max. 0,5 m3, odpady zielone i ogrodowe, tekstylia i odzież, chemikalia, baterie i akumulatory, przeterminowane leki, inne odpady niebezpieczne wydzielone ze strumienia odpadów komunalnych (świetlówki, gaśnice, puszki po farbach, lakierach, aerozolach, zużyte smary, oleje, kleje) oraz popiół i żużel.

Odpady typu sypkiego (zbite szkło, gruz, popiół, żużel, zielone i ogrodowe) powinny być zapakowane w worki o poj. do 0,1m3. Odpady należy wystawić przed posesję w dniu odbioru do godziny – 7:30

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here