Dzień otwarty w ARiMR w Lubaczowie [FOTORELACJA]

4

W piątek (05.04) Lubaczowskie Biuro Powiatowe ARiMR zorganizowało dzień otwarty dla rolników i beneficjentów z powiatu lubaczowskiego. To już trzecia edycja tego wydarzenia organizowana na terenie całego województwa podkarpackiego. Hasło przewodnie towarzyszące dzisiejszej akcji to „Dzień otwarty ARiMR z eWnioskiemPlus”.

Celem dnia otwartego było przede wszystkim zapoznanie rolników z aplikacją eWniosekPlus służącą do elektronicznego wypełniania i składania wniosków o dopłaty bezpośrednie. Zainteresowani dopłatami mogli uzyskać od pracowników Agencji wszelkie informacje i pomoc.

Organizatorom zależało by stworzyć zaplecze informacyjne dotyczące każdej dziedziny związanej z rolnictwem. Dlatego swoich przedstawicieli miały Powiatowy Zespół Doradców Rolnych w Lubaczowie oraz przedstawiciele Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (KRUS). Ponadto Biuro Powiatowe odwiedzili strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Lubaczowie, którzy chcieli zwiększyć świadomość w zakresie ciągle jeszcze powszechnie stosowanej, niebezpiecznej praktyki wypalania traw. W spotkaniu brali udział również policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lubaczowie, którzy skupili się na kwestiach bezpieczeństwa na wsi. Swoje stoisko informacyjno – promocyjne przygotowała nawet 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej.

Wiele radości wniosła wizyta Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu lubaczowskiego, które w ubiegłym roku po raz pierwszy otrzymały możliwość rejestracji w w ARiMR i pozyskania dotacji na cele statutowe. Przybyły Gospodynie z KGW w Antonikach, Wólce Krowickiej i Krowicy Samej. Panie przygotowały poczęstunek dla wszystkich odwiedzających biuro w tym dniu.

Istotę organizowania dni otwartych w Agencji wyjaśnia Dyrektor Podkarpackiego Oddziału Regionalnego ARiMR Teresa Pamuła.

W trosce o sprawny przebieg kampanii przyjmowania wniosków na rok 2019 r. zależy mi, aby korzystający z dopłat producenci rolni mieli jak najszerszy dostęp do fachowych informacji, które ułatwią im wypełnianie i składanie wniosków w formie elektronicznej, a także podsuną pomysły na nowoczesne rozwiązania, które usprawnią gospodarowanie

Poniżej prezentujemy galerię zdjęć z wydarzenia w Lubaczowie.

fot. Mariusz Pajączkowski


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

4 komentarze

  1. Co to qr…wa jest za szopka, milicja ,straż, wojsko na dni otwarte ARiMR? Kto to wymyślił taką paranoję, nie ciężko jest się domyślić kto za tym stoi. Czemu nie zaproszono nauczycieli, lekarzy, pielęgniarki itd. przecież mają tyle samo wspólnego z rolnictwem co ci zaproszeni

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here