Gmina Lubaczów może pochwalić się w pełni wyposażonym targowiskiem zlokalizowanym tuż przy przejściu granicznym w Budomierzu, które właśnie zostało rozbudowane. Rolnicy i przedsiębiorcy już wkrótce będą mogli sprzedawać tu swoje produkty.

Targowisko zyskało obiekt z przeznaczeniem na cele promocji produktów lokalnych, dodatkowe kontenery i wiaty handlowe. Ponadto utwardzono istniejący plac kostką brukową, wykonano niezbędne instalacje wodno-kanalizacyjne i fotowoltaiczne. Teraz sprzedający będą mogli handlować w wiatach lub kontenerach handlowych, jak i bezpośrednio na placu targowym – np. ze straganu, samochodu lub przyczepy.

– Część obiektów została już wynajęta. Jeden z budynków został przeznaczony na cele promocji produktów lokalnych. Oferowane w nim będą również dania kuchni regionalnej. – czytamy na stronie internetowej gminy Lubaczów.

Zgodnie z założeniami Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, z którego gmina uzyskała dofinansowanie, głównym celem działalności targowiska „Mój Rynek” jest stworzenie możliwości lokalnym rolnikom sprzedaży wytworzonych produktów rolno – spożywczych. Dlatego też, ponad połowa powierzchni handlowych została przygotowana z myślą o nich. Zgodnie z Regulaminem targowiska, rolnicy mają również prawo do wynajmu powierzchni handlowych na preferencyjnych warunkach – koszt wynajmu powierzchni handlowej targowiska przez rolników będzie o 25% niższy od kosztu wynajmu przez inne podmioty.

Jeszcze są wolne stanowiska handlowe. Osoby zainteresowane korzystaniem z infrastruktury targowiska i wynajmem przygotowanych powierzchni handlowych więcej informacji mogą uzyskać w Urzędzie Gminy Lubaczów (pok. nr 1, e-mail: urzad@lubaczow.com.pl) oraz pod numerem telefonu: 16 632 16 84, wew. 11.

AH, elubaczow.com, lubaczow.com.pl


4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here