III Roztoczańska Droga Krzyżowa odbędzie się w Wielki Piątek

0

Już po raz trzeci przewodnicy beskidzcy i terenowi PTTK z Lubaczowa zapraszają na Roztoczańską Drogę Krzyżową. Pątnicy przemierzą w Wielki Piątek 15-kilometrową trasę z Nowego Brusna do Manasterza.

Można zgłaszać już swoje uczestnictwo w III Roztoczańskiej Drodze Krzyżowej, która odbędzie się w Wielki Piątek (19 kwietnia). Jej trasa rozpocznie się w Nowym Bruśnie, a następnie przebiegać będzie przez miejscowości: Nowe Brusno – Polanka Horyniecka – Stare Brusno (zabytkowy cmentarz, cerkwisko, dolina Brusienki, ruiny kaplicy św. Mikołaja, „wodospad”) – stadnina koni – uroczyska Chmiele, Szałasy, Niedźwiedzie, Dahany I i zakończy się miejscu pierwszej pustelni św. Brata Alberta w Manasterzu. W sumie pątnicy przemierzą leśnymi drogami i ścieżkami około 15 km.

Koszt uczestnictwa wynosi 30 zł i obejmuje przejazd autokarem, opiekę przewodnika, ubezpieczenie NW i znaczek pamiątkowy. Zgłoszenia: tylko wpłaty bankowe do dnia 16 kwietnia br. na konto: 46 1020 4287 0000 2302 0122 8519 (PKO BP) z podaniem imienia i nazwiska uczestnika, daty urodzenia i adresu (do ubezpieczenia).

Wyjazd uczestników nastąpi z parkingu przy Domu Kultury w Lubaczowie w dniu 19 kwietnia o godz. 7.00, planowany powrót ok. godz. 15. Drogę Krzyżową prowadzi Ks. Michał, a przewodnikami będą: Renata Ferenc – Pupek, Zdzisław Kubrak, Waldemar Procyk, Józef Kołodziej – informują organizatorzy.

Ilość miejsc jest ograniczona do jednego autokaru, decyduje kolejność zapisów. Informacje o wolnych miejscach tel. 16 632 22 15.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here