Światowy Dzień Świadomości Autyzmu w „Dwójce”

0

We wtorek (02.04) społeczność Szkoły Podstawowej Nr 2 w Lubaczowie zorganizowała obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu. Wydarzenie poprzedziło całotygodniowe przygotowanie w postaci przeprowadzonych lekcji na temat tej przypadłości.

Placówka gościła uczniów z Zespołu Placówek im. Jana Pawła II, wraz z panią Renatą Sieradzką – Koperczak, z którymi spotkali się uczniowie klasy szóstej i wspólnie wykonali kartki świąteczne.

Szkołę odwiedzili także uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej im. św. Józefa w Oleszycach pod opieką pani Moniki Niezdropy. Razem z uczniami klas siódmych pod czujnym okiem pani Małgorzaty Szabatowskiej wykonali kartki świąteczne metodą haftu matematycznego. Czas wykonywania ozdób uczestnicy WTZ uświetnili krótkim występem – zaśpiewali dla nas piękne polskie piosenki.

Z kolei grupa uczniów z Zespołu Placówek pod opieką pani Agnieszki Dudzic-Drozd wraz z piątą i trzecią klasą szkoły podstawowej wzięła udział w zawodach sportowych, których organizacji podjęła się pani Monika Wachnianin.

W akcję podnoszenia świadomości na temat autyzmu włączyli się również rodzice uczniów „Dwójki”, którzy stworzyli gazetkę z informacjami dotyczącymi Autyzmu widzianego oczami rodzica.

Dodatkowo w szkole został ogłoszony konkurs „Klasa na niebiesko”, który dotyczył wykonania najładniejszego niebieskiego wystroju sali, a uczniowie ubrani tego dnia w kolorze niebieskim byli zwolnieni z pytania.

Wszystkim, którzy aktywnie przyłączyli się do propagowania wiedzy o Autyzmie gorąco dziękujemy. Szczególne podziękowania składamy pani Barbarze Guzek, która koordynowała wszystkie działania, a także dyrekcji szkoły za przychylność i otwartość – podsumowują nauczyciele i uczniowie szkoły.

elubaczow.com, informacja nadesłana


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here