Niebezpieczne pożary w okolicach Cewkowa i Opaki

2

Dwa groźne pożary miały dziś miejsce w okolicach miejscowości Cewków w gminie Stary Dzików oraz pomiędzy Opaką i Szczutkowem w gminie Lubaczów. W obu przypadkach akcję gaśniczą utrudniał wyjątkowo silny wiatr.

Fot. Nadleśnictwo Oleszyce

Pierwszy z pożarów miał miejsce w okolicy miejscowości Cewków w gminie Stary Dzików. Ogień strawił tu około 4 hektarów lasu i traw, w tym 1,5 hektara młodnika. Do akcji zadysponowanych zostało 6 zastępów strażaków z JRG Lubaczów oraz ochotników z gmin Stary Dzików  i Oleszyce.

Drugie zdarzenie miało miejsce pomiędzy miejscowościami Opaka i Szczutków w gminie Lubaczów. Tutaj spłonęło 2 hektary młodnika i około 4 hektarów traw. W akcji gaśniczej brało udział także 8 zastępów strażaków z JRG Lubaczów oraz ochotnicy z gmin Lubaczów i Wielkie Oczy.

Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lubaczowie kpt. Wojciech Wus podkreśla, że w obu przypadkach akcję gaśniczą utrudniał mocno wiejący wiatr.


2 komentarze

  1. Straż niech sobie ogarnie hydranty wodne, a nie przyjeżdżają po wodę do St. Dzikówa na ul. Leśną przy jednym nie wiedzą gdzie jest zawór do odkręcania wody A w drugim nie było wody… może jakieś kontrole hydrantów raz do roku chociaż by się przydały… A nie dopiero jak przychodzi do jakiejś akcji to ch** brak wody

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here