Wystawcy mogą się zgłaszać już do Wiosennej Giełdy Ogrodniczej

0

W ostatnią niedzielę kwietnia (28.04) Kresowa Osada zamieni się w piękny ogród. Wszystko za sprawą Wiosennej Giełdy Ogrodniczej, do której mogą zgłaszać się już wystawcy.

Od kilku lat w Baszni Dolnej organizowana jest Wiosenna Giełda Ogrodnicza. Z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Licznie przybyli uczestnicy doceniają bogatą ofertę wydarzenia. Niejedna osoba zachwyciła się różnymi odmianami kwiatów, drzewek, krzewów. W Kresowej Osadzie swoje stoiska prezentują czołowi producenci branży ogrodowej. W tym roku organizatorzy również zachęcają wystawców do udziału. Zaproszenie kierowane jest do producentów i handlowców roślin, firm zajmujących się architekturą ogrodową i wyposażeniem ogrodów, nawozami, narzędziami i sprzętem ogrodniczym itp. Swój udział można zgłaszać w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubaczowie (tel. 16 632 14 61).

W programie tegorocznej edycji znalazła się bogata oferta handlowa. Kupić będzie można drzewa owocowe, krzewy ozdobne, kwiaty, cebulki, byliny rabatowe, nasiona warzyw, galanterię ogrodową czy wiklinową. Pojawi się Gospodarstwo Rybackie „Smolin Fish” z Rudy Różanieckiej, firma Leda-Ser z Wólki Krowickiej, Gospodarstwo Agroturystyczne Bożeny i Leszka Załuskich z Załuża, Zespół Szkół w Oleszycach, Koła Gospodyń Wiejskich, a także producenci miodów.

Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – przejażdżek dorożką i kucykami, dostępny będzie dmuchany zamek. Nieco starsi będą mogli wziąć udział w loterii fantowej. Do wygrania będą drobne narzędzia ogrodnicze, krzewy i kwiaty. Ci, którzy nastawią się na zdobycie dodatkowej wiedzy również się nie zawiodą. O godz. 15:00 florystka z Podkarpackiego Ośrodka Rolniczego w Boguchwale przedstawi pokaz układania kwiatów, pt. „Kompozycje kwiatowe w kolorach wiosny”.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here