Ogromne zainteresowanie „lubaczowską” Ekstremalną Drogą Krzyżową 

1

W naszym regionie rusza po raz pierwszy, a już znalazła sporo uczestników – do udziału w „lubaczowskiej” Ekstremalnej Drodze Krzyżowej zgłosiło się ponad 300 osób.

Fot. EDK, arch

Młodzi ludzie (i nie tylko) w przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych szukali czegoś więcej niż tylko odprawianie w kościele drogi krzyżowe. Na ich potrzeby doskonale odpowiedzieli organizatorzy Ekstremalnych Dróg Krzyżowych, które od kilku lat organizowane są w całej Polsce. EDK to wyprawy, które mają skłaniać do refleksji i zmagań z własnymi słabościami. To świetne rozwiązanie dla osób, które sporo pracują i trudno im znaleźć czas dla siebie i swojej duszy. Na EDK nigdy nikt nie pytał czy ktoś chodzi do kościoła, czy jest religijny. To nie było jest ważne. Ważne było, i nadal jest nie to kim jesteś, ale to, kim możesz się stać.

W tym roku, tę formę rozważań przygotowali kapłani z naszego regionu otwierając trasę św. Brata Alberta. Biegnie ona przez Lubaczów, Młodów, Borową Górę, Czerwoną Figurę, Hutę Kryształową, Kuczery, Radruż, Horyniec-Zdrój, Świdnicę, Nowiny Horynieckie i Horyniec-Zdrój. Na apel organizatorów – Parafii św. Karola Boromeusza w Lubaczowie, odpowiedziało ponad 300 osób, które stwierdziło, że w piątek, 5 kwietnia, nie będzie rozpoczynać weekendu leżąc na kanapie. Nocą chcą pokonać 43-kilometrową trasę z Lubaczowa do Horyńca-Zdroju.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here