Zbiórka żywności Caritas zakończona

0

W piątek i sobotę (29 i 30 marca) trwała zbiórka żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!” organizowana przez Caritas Polska. Do akcji dołączyła się diecezja zamojsko-lubaczowska. W sklepach spotkać można było wolontariuszy, którzy zbierali artykuły spożywcze.

Fot. Koło Caritas w SP nr 1 w Lubaczowie

Caritas pragnie dotrzeć z pomocą do jak największej liczby osób niedożywionych i żyjących w ubóstwie, aby każdy mógł cieszyć się wielkanocnym śniadaniem, dlatego zawsze przed świętami organizuje zbiórką żywności. W tym roku wolontariusze w charakterystycznych koszulkach również zbierali artykuły spożywcze. W koszykach znalazły się suche produkty spożywcze, takie jak np. olej, cukier, przetwory warzywne i owocowe, słodycze, konserwy czy bakalie.

– Dziękujemy zaangażowanym wolontariuszom i wszystkim, którzy otworzyli swoje serce dla potrzebujących. Jesteście wielcy! – podsumowują akcję organizatorzy.

Ponadto dzieci z koła Caritas w SP 1 organizują kiermasz wielkanocny, który odbędzie się 4 i 5 kwietnia.

– Tym razem zbieramy dla dzieci z Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci. Każdy może do nas dołączyć dzieląc się swoim talentem przygotowując ozdoby wielkanocne, palmy, pisanki – zachęcają do udziału.

AH, elubaczow.com


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here