Jak typować za darmo

2

Według różnych statystyk, w zakładach bukmacherskich mniej lub bardziej regularnie bierze udział od 5 do 13% Polaków. Mogą oni typować w lokalach stacjonarnych należących do legalnych bukmacherów lub przez ich strony internetowe, a także korzystać z coraz to nowych promocji, które mają uatrakcyjnić obstawianie zakładów. Niektóre z nich pozwalają nawet… typować za darmo!

Nowelizacja ustawy hazardowej, która weszła w życie 1 kwietnia 2017 roku, szybko przełożyła się na rynek zakładów bukmacherskich w naszym kraju. Szara strefa skurczyła się do 60% na koniec 2017 roku, zaś szacowane obroty legalnej części rynku w Polsce sięgnęły w tym samym czasie 3,3 mld zł. – Bukmacherzy, ci legalni, przyjęli nowe przepisy z radością. Cieszyli się, bo rosła liczba graczy, którzy korzystają z ich oferty, rosły też ich obroty. Dostali również prawo reklamowania się w radiu i telewizji w godzinach od 22:00 do 6:00. Przyjęto tu rozwiązania podobne do tych, które dotyczą reklamy alkoholu – pisał Piotr Skwirowski w swoim artykule na portalu wyborcza.biz.

Wyższe przychody oraz możliwość reklamy pozwala legalnym bukmacherom przygotowywać dla swoich klientów, zarówno nowych, jak i dotychczasowych, atrakcyjne promocje, dzięki którym mogą grać więcej i taniej. Czasami nawet… za darmo (źródło www.legalsport.pl/bukmacherzy/pzbuk/darmowy-bonus-w-pzbuk ).

Bonusy legalnych bukmacherów – prezent dla graczy

Normą na polskim rynku zakładów bukmacherskich są od pewnego czasu tzw. bonusy, czyli dodatkowe sumy pieniędzy, które operator przydziela klientowi w celu typowania przez niego wyników. Zazwyczaj są to bonusy powitalne, czyli pewnego rodzaju premia przyznawana graczowi za założenie konta na stronie internetowej legalnego bukmachera. W większości przypadków są to bonusy od depozytu, czyli od pierwszej dokonanej przez gracza wpłaty. Dla przykładu – jeśli bonus od depozytu wynosi 100% pierwszej wpłaty, a rejestrujący się na stronie klient wpłaci na start 300 zł, to otrzymuje drugie 300 zł w prezencie od bukmachera. Oczywiście nie oznacza to, że pieniądze te może od razu wypłacić. Zanim pojawi się taka możliwość, należy wykonać nimi określony obrót, np. obstawić zakłady za ich dwukrotność (w tym przypadku – 600 zł).

Inną spotykaną u legalnych bukmacherów formą promocji jest freebet (bonus bez depozytu), co w dosłownym tłumaczeniu oznacza „wolny, darmowy zakład”. Na czym on polega? Freebet zawierany jest za pieniądze bukmachera – w razie wygranej stawka zakładu wraca do operatora, a gracz otrzymuje wygraną netto. Przykładowo jeśli klient otrzymał od bukmachera freebet 50 zł, postawił za niego kupon i wygrał 400 zł, to otrzymuje wygraną w wysokości 350 zł – 50 zł stawki wraca do bukmachera. Oczywiście w razie przegranej klient nie traci żadnych swoich pieniędzy.

Jak zdobyć najlepszy freebet? Nie ma co ukrywać, że bukmacherzy dość rzadko oferują tego typu promocje, bo ryzykują w nich swoimi pieniędzmi. W zdobyciu najbardziej atrakcyjnych darmowych zakładów pomoże jednak kod bonusowy –
działa on u wszystkich legalnych operatorów w naszym kraju i u każdego z nich oznacza wyjątkowe korzyści dla gracza. I tak klient, który użyje kodu bonusowego podczas rejestracji u jednego z bukmacherów otrzyma bonus w wysokości 1% swojego depozytu z mnożnikiem kursu całkowitego x100, a także darmowy zakład 20 zł. U bukmachera Toto-lotek pozwoli on na uzyskanie bonusu od pierwszego depozytu do kwoty 545 zł oraz darmowego zakładu 25 zł. Z kolei bukmacher sponsorujący Legię Warszawa, oferuje osobom korzystającym z kodu bonusowego LEGALSPORT bonus 100% od pierwszego depozytu do kwoty 1000 zł, aż 120 zł freebetu i do tego darmowy zakład za 20 zł. Warto sprawdzić wcześniej wszystkie oferty i je porównać.

Zakłady bukmacherskie mogą uzależniać. Graj legalnie i odpowiedzialnie u firm z licencją Ministerstwa Finansów.


2 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here