Nasi warcabiści nagrodzeni w Szklarskiej Porębie [ZDJĘCIA]

1

W Szklarskiej Porębie od 16 do 21 marca trwały XXXVII Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Warcabach 100-polowych. W rywalizacji wzięli udział zawodnicy z naszego regionu, który do domu wrócili z licznymi medalami.

Mistrzostwa Polski były także kwalifikacją na młodzieżowe mistrzostwa Europy i Świata. Reprezentanci podkarpackich klubów zdobyli 30 medali na 84 możliwych do zdobycia w różnych kategoriach wiekowych. W najlepszej „trójce” w klasyfikacji medalowej znaleźli się LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój (6 złotych, 6 srebrnych, 2 brązowe) i MUKS „LIBERO” Basznia Dolna (6 złotych, 4 srebrne, 4 brązowe). Krążki zdobyli również SGU „Czarni” Oleszyce (1 srebrny) i SW Stowarzyszenia „Pomóżmy Razem” Stary Dzików (1 brązowy).

– Szczególnie w najniższych kategoriach supremacja podkarpackich (powiat lubaczowski) była zdecydowana, gdyż czołowe 6-ki, 8-ki całkowicie były opanowane przez naszych warcabistów. Przynajmniej 8-10 osób ma szansę reprezentować Polskę na MME i Świata. To wszystko – sukcesy jak i wspaniała impreza, dzięki sponsorom oraz wsparciu samorządów – wyjaśnia Jan Artymowicz.

Reprezentanci MUKS „LIBERO” Basznia Dolna, LKS „UNIA” Horyniec-Zdrój oraz SGU „CZARNI” Oleszyce będą reprezentować nasze województwo w Lipnie (wielkopolskie) podczas XXIII Indywidualnych Młodzieżowych Mistrzostwach Polski oraz XI Drużynowych Młodzieżowych Mistrzostwa Polski w Warcabach Klasycznych 64-polowych, które odbędą się w dniach 27-31 marca.

AH, elubaczow.com, inf. nadesłana


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here