Małgorzata Kubiszyn zdobyła tytuł Wicemistrzowski

1

Po raz pierwszy wystartowała w Mistrzostwach Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking i już zajęła drugie miejsce. Małgorzata Kubiszyn z Wólki Krowickiej 23 marca w Prudniku koło Opola pokonała zawodników doświadczonych w półmaratonach, a nawet maratonach górskich.

fot. Andrzej Dereń, terazprudnik.pl (2).

Dla zawodniczki z naszego regionu półmaraton górski był podwójnym debiutem – to jej pierwszy start na tak długim dystansie (21 km) i z ekstremalną trasą ze wzniesieniami powyżej 400 m n.p.m.

– Cała trasa była trudna i bardzo wymagająca, zaskoczyła nawet zawodników, którzy na co dzień trenują po terenach górskich, a co dopiero miałam powiedzieć ja, dziewczyna z nizin. Długość jednej pętli wynosiła 10 km, więc górą musiałam stawić czoło dwa razy. – relacjonuje Małgorzata Kubiszyn.

– Pomimo tego, iż przygotowywałam się do tych zawodów długo i systematycznie, trasa bardzo mnie zaskoczyła. Trenowałam wychodzenia pod wzniesienia, ale góry, z którymi musiałam zmierzyć się przerosły moje wyobrażenia. Wspinaczka pod „górską premię” odbierała tlen z organizmu, niczym po wyjęciu wtyczki z prądu, a to za sprawą tego, że kąt nachylenia wzniesienia wynosił ok 60 stopni. Dochodząc do tej góry zobaczyłam przed sobą ścianę, ta góra była tak stroma, że myślałam iż w połowie nie dam rady. – nadmienia.

Dodać trzeba, że na podium stanął również mąż Małgorzaty, który w kategorii M30 zajął trzecie miejsce.

Za dwa tygodnie Małgorzatę zobaczymy na starcie Mistrzostw Polski w maratonie Nordic Walking (42 km).

AH, elubaczow.com


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here