Lubaczów: Kiedy zostanie naprawiony zapadnięty chodnik przy ul. Słowackiego?

5

W Lubaczowie przy ul. Słowackiego zapadła się część chodnika i straszy już dłuższy czas. Ile potrwają utrudnienia? – pytają mieszkańcy, którzy mają dość czekania na remont.

Dziura powstała z powodu zapadnięcia kanalizacji. Stanowi zagrożenie dla zdrowia, dlatego ta część chodnika została wyłączona z ruchu – piesi swój spacer muszą kontynuować drugą stroną ulicy.

– W związku z tym, że planowana jest modernizacja całej ulicy, samorząd powiatu nie chce wydawać kilkunastu tysięcy na natychmiastowe usunięcie awarii. – tłumaczy na łamach najnowszego wydania Informatora Miejskiego „Lubaczow.pl” Burmistrz Krzysztof Szpyt.

Przypomnijmy, że Starostwo Powiatowe starało się o dofinansowanie remontu ul. Słowackiego. W 2018 r. wniosek znalazł się na wstępnej liście rankingowej o dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016 – 2019. Wartość projektu to 4.675.772,41 zł, w tym planowane dofinansowanie to 2.337.886,00 zł. Swoją pomoc deklarują również władze miejskie.

– W budżecie miejskim zaplanowano kwotę 770 tys. zł na ten cel. To wspólne zadanie obu samorządów zostanie w równych częściach przez nie sfinansowane, a pozostałe środki będą pochodzić z Programu. – wyjaśnia Burmistrz Krzysztof Szpyt.

W piątek (22.03) został ogłoszony przetarg na przebudowę drogi. W zamówieniu nie tylko znalazł się remont kanalizacji deszczowej, ale także zatok autobusowych, postojowych, powierzchni jezdni, krawężnika, chodnika i obrzeży oraz wymiana nawierzchni. Firmy swoje oferty mogą składać do 8 kwietnia.

AH, elubaczow.com


5 komentarze

  1. A kiedy zostanie wyremontowany chodnik przy ul. Unii Lubelskiej w Lubaczowie na odcinku od sklepu Max Elektro do kościoła św, Karola Boromeusza? Tu też można się potknąć o wystające płytki chodnikowe i studzienki kanalizacyjne???????

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here