W Lubaczowie dzieci powitały wiosnę [ZDJĘCIA]

0

21 marca przyszła kalendarzowa wiosna. Choć wcale nie zrobiło się cieplej, a aura na zewnątrz wciąż jeszcze nie do końca przekonuje nas o rychłym pojawieniu się nowej pory roku, to przedszkolaki i uczniowie z Lubaczowa pozwolili się ponieść wiosennej aurze.

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 1 kultywując tradycję i obrzędy ludowe topiły marzannę, a w Miejskim Przedszkolu nr 2 przygotowały wiosenne prace w kąciku przyrody.

Z kolei podopieczni podstawówek wykazywali się wiedzą i kreatywnością. W „Jedynce” wzięli udział w sesji wiosennej ogólnopolskiej olimpiady „Olimpusek”, która odbyła się 20-21 marca. W pierwszym dniu uczniowie zmierzyli się z testem z zakresu edukacji polonistycznej, który pozwolił na sprawdzenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, a także wiedzy dotyczącej podstawowych zasad ortograficznych oraz gramatycznych. W drugim dniu rozwiązywali test matematyczny dotyczący rozpoznawania podstawowych figur, rozwiązywania równań i porównywania miar. Organizatorem olimpiady była nauczycielka Maria Fircowicz-Kopa, a nad przebiegiem konkursu czuwały Jolanta Patałuch oraz Joanna Huk.

Natomiast w „Dwójce” uczniowie klas I-III w dobrym humorze bawili się podczas konkursu pod hasłem „Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…”. Wzięli udział w konkurencjach na „Najpiękniejsze wiosenne przebranie” oraz „Wiosenną zagadkę”. Dzieci wykazały się pomysłowością i fantazją w tworzeniu zaprezentowanych strojów. Wszyscy biorący udział w konkursie, za trud włożony w przygotowanie strojów i wierszy o tematyce wiosennej, otrzymali upominki. Ponadto Samorząd Uczniowski pod opieką nauczycielki Kamili Antonik – Brzyskiej zorganizował dla klas starszych międzyklasowy turniej gry w piłkę siatkową.

AH, elubaczow.com. Zdjęcia: SP1, SP2, MP1, MP2.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here