Andrea Bocelli – włoski geniusz na koncercie w Polsce

0

Wokalem i geniuszem muzycznym 61-letniego Włocha zachwyca się cały świat. Mało tego, wszystkie jego albumy sprzedały się w nakładzie ponad 75 milionów egzemplarzy na całym świecie, co czyni go najpopularniejszym współczesnym śpiewakiem operowym. Andrea Bocelli – bo o nim mowa – wystąpi w tym roku przed polską publicznością, a jego koncert to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń tego sezonu przez fanów muzyki operowej.

Tenor przyciągający uwagę milionów słuchaczy

Mówi się, że Andrea Bocelli operuje najbardziej charakterystycznym tenorem na świecie. Utalentowany muzyk w swoim warsztacie, oprócz genialnego głosu, posiada również umiejętność gry na instrumentach klawiszowych, saksofonie, puzonie, gitarze perkusyjnej lub flecie czy trąbce. Nic dziwnego, że wstęp na żywo Włocha budzi tak wielkie zainteresowanie wśród polskich słuchaczy. Bocelli od kraju nad Wisłą wróci 11 maja 2019 roku. Występ 61-latka zaplanowany jest na INEA Stadionie, gdzie na co dzień mecze piłkarskiej ekstraklasy rozgrywa miejscowy Lech Poznań. Bilety na Andrea Bocelli można nabyć na stronie https://www.alebilet.pl/bilety/andrea_bocelli, a najlepszą reklamą występu geniusza muzyki operowej będzie fakt, że na jego ostatnim występie w ramach finału The Tall Ships Races 2017 w Szczecinie zgromadzono publiczność sięgającą 200 tysięcy.

Mimo iż muzyka, w której wykształcił się Włoch, w Polsce jest absolutną niszą, na brak zainteresowania majowym wydarzeniem na pewno nie ma co liczyć. Andrea Bocelli bilety na swoje najważniejsze wydarzenia wyprzedaje w ciągu kilku dni i podobnie zjawisko możemy zaobserwować w związku z tegorocznym wydarzeniem na piłkarskim stadionie Lecha.

 

Czego można się spodziewać po występie Włocha?

Najpopularniejszy na świecie tenor przed polską publicznością zaprezentuje swój bardzo bogaty repertuar. Bocelli na swoim koncie ma trzynaście albumów studyjnych, w tym osiem kompletnych oper. Włoch nie boi się współpracy z gwiazdami światowego formatu, jego genialne umiejętności można było usłyszeć u boku takich gwiazd jak Celine Dion, Sarah Brightman oraz Luciano Pavarotti. Artyście na scenie będzie towarzyszyć orkiestra symfoniczna oraz liczna grupa wyjątkowych gości ze światowej sławy sopranistką na czele.

 

Wyjątkowa historia wyjątkowego muzyka

Jedna z najwybitniejszych postaci muzyki operowej przyszła na świat w 1958 roku we włoskiej miejscowości Lajatico. Mało brakowało, a świat nie doczekałby narodzin włoskiego geniusza. Wszyscy lekarze zalecali rodzicom Bocelliego aborcję, ponieważ mieli przekonanie graniczące z pewnością, że dziecko urodzi się z niepełnosprawnością. Od urodzenia Bocelli zmagał się z problemami ze wzrokiem, zdiagnozowano u niego wrodzoną jaskrę, jednak decyzja matki o urodzeniu dziecka i odrzucenie sugestii lekarzy stała się bodźcem dla artysty do głośnego sprzeciwiania się wobec powszechnej aborcji.

Już jako małe dziecko Andrea jako swoją największą pasję wskazywał właśnie muzykę. W zaledwie wieku 6 lat do perfekcji opanował grę na fortepianie, a w następnych latach uczył się gry na kolejnych instrumentach, które towarzyszą mu do dnia dzisiaj. Swój pierwszy konkurs muzyczny wygrał w wieku zaledwie 14 lat. Był bezkonkurencyjny na Margherita d’Oro w Viareggio. Każdy jego koncert to wydarzenie wyjątkowe i niepowtarzalne, a zakup biletu na pewno nie będzie zmarnowanym wydatkiem.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here