Lubaczów, Bałaje: Policyjny pościg za 18-letnim kierowcą audi

3

Policjanci z lubaczowskiej drogówki ścigali wczoraj (18.03) kierowcę audi, który nie zatrzymał się do kontroli i zaczął uciekać. Okazało się, że 18-latek nie miał prawa jazdy.

Fot. elubaczow.com

W poniedziałek (18.03) przed godz. 15, w pobliżu miejscowości Bałaje (gm. Lubaczów), policjanci ruchu drogowego z lubaczowskiej komendy zwrócili uwagę na audi, którego kierowca na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszył. Funkcjonariusze postanowili go zatrzymać – włączyli w tym celu sygnały świetlne i dźwiękowe. Jednak mężczyzna zignorował polecenie i zaczął uciekać. Kierujący poruszał się z dużą prędkością, popełniał szereg wykroczeń, stwarzając realne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu. W pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i otarł się o betonowe ogrodzenie jednej z posesji, jednak pomimo to nadal uciekał. Na ul. Przemysłowej w Lubaczowie policjanci radiowozem zajechali drogę kierowcy audi, co spowodowało, że się zatrzymał.

– Kierowcą audi okazał się 18-letni mieszkaniec gminy Lubaczów. Wyjaśnił policjantom, że powodem jego zachowania był brak uprawnień do kierowania. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości – był trzeźwy. 18-latek za przestępstwo jakim jest niezatrzymanie się do kontroli, a także wykroczenia, których się dopuścił podczas ucieczki, będzie odpowiadał przed sądem – czytamy na stronie KPP w Lubaczowie.

Policjanci przypominają, że kierowca, który świadomie nie zatrzymuje się do kontroli drogowej, pomimo wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, popełnia przestępstwo zagrożone karą nawet do 5 lat więzienia. Sąd obligatoryjnie wydaje także zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 15 lat.

elubaczow.com, KPP Lubaczów

Zobacz także

3 komentarze

  1. Z ciekawości: włączenie sygnałów świetlnych i dźwiękowych to sygnał do zatrzymania się? Czy znowu tworzy się przepisy, których nie ma. Podobnie z rutynową kontrolą. Dodatkowo przydałoby się szkolenie dla Panów, bo kontrole przeważnie wyglądają tak: Dzień dobry, gdzie Pan jedzie? Po chwili – proszę dmuchnąć. Ani stopnia, nazwiska, powodu kontroli?

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here