Ubezpieczenie samochodu na ostatni moment – jak wybrać najlepszą ofertę?

4

Okres ważności Twojej polisy ubezpieczeniowej zbliża się ku końcowi? W takim przypadku warto już teraz zacząć szukać najlepszej oferty. Teraz można zrobić to również przez Internet!

Ubezpieczenia komunikacyjne pozwalają na uzyskanie dodatkowej ochrony kierowcom samochodów osobowych, ciężarowych i innych pojazdów.

W Polsce kierowcy muszą wykupić obowiązkowo ubezpieczenie OC. Reszta dostępnych polis jest już nieobowiązkowa, dlatego też kierowca nie musi, ale może je wykupić, gdy chce poszerzyć swój zakres ochrony.

Rodzaje polis samochodowych:

– polisa OC – obowiązkowa dla każdego pojazdu polisa odpowiedzialności cywilnej,

polisa AC – nieobowiązkowa polisa Autocasco, która daje większą ochronę dla kierowcy i dla pojazdu, dostępna także jako mini AC,

– polisa Assistance – specjalny pakiet usług dla kierowców, na przykład obejmujący holowanie pojazdu, udostępnienie samochodu zastępczego w przypadku awarii,

polisa NNW – dodatkowa, nieobowiązkowa od następstw nieszczęśliwych wypadków.

Skupmy się tutaj przede wszystkim na obowiązkowej polisie OC, którą powinien posiadać każdy pojazd – nawet wtedy, gdy nie jest on sprawny i nie może poruszać się z tego powodu po drogach.

Brak obowiązkowej polisy OC może grozić poważnymi karami, które wynoszą nawet do 4200 złotych (w 2018 roku) w przypadku, gdy polisa nie będzie ważna powyżej 14 dni! Aby zabezpieczyć się przed tak wysoką karą, należy w porę wykupić polisę OC.

Jak znaleźć najkorzystniejszą ofertę wtedy, gdy czas goni?

Ubezpieczenie samochodowe OC na ostatni moment

Często zdarza się, że kierowcy po prostu nie pamiętają o tym, że muszą w konkretnym terminie wykupić polisę OC. Aby o niej nie zapomnieć, warto ustawić sobie przypomnienie w telefonie albo zapisać termin w kalendarzu.

Gdy jednak zorientowaliśmy się, że termin ważności polisy OC niebezpiecznie się zbliża, w takim przypadku nie warto zwlekać – najlepiej jak najprędzej zacząć formalności, aby wykupić ubezpieczenie o czasie.

Dzisiaj zapominalscy mają się o wiele lepiej niż kiedyś. Teraz swoją obowiązkową polisę ubezpieczeniową OC można wykupić nie tylko stacjonarnie, na przykład w punkcie obsługi towarzystwa ubezpieczeniowego lub u agenta, ale także przez Internet lub przez telefon – bez potrzeby wychodzenia z domu.

Zakup polisy OC przez Internet możemy wykonać w dowolnym momencie – nie tylko w godzinach działania towarzystwa, ale również poza nimi, na przykład w nocy czy w dni wolne od pracy – w weekendy, w święta. To duże udogodnienie dla osób, które zapomniały o wykupieniu polisy w terminie i muszą zrobić to jak najprędzej!

Jak znaleźć dobrą polisę ubezpieczeniową, gdy czas goni?

Kupowanie polisy ubezpieczeniowej OC na ostatni moment nie musi oznaczać, że zapłacimy za nią więcej. Aby wybrać najlepszą ofertę, wystarczy kalkulator ubezpieczenia samochodu on-line, z którym jak na dłoni możemy zobaczyć najbardziej atrakcyjne oferty.

Internetowy kalkulator ubezpieczenia samochodu to specjalny serwis on-line, który zawiera prosty w obsłudze kalkulator służący do wyliczenia kosztów ubezpieczenia na podstawie dostępnych obecnie ofert ubezpieczycieli.

Do przygotowania kalkulacji potrzebne są podstawowe informacje dotyczące pojazdu, w tym między innymi jego marka, model, rocznik oraz wersja. Także musimy wprowadzić informacje dotyczące rejestracji pojazdu, jego przebiegu, własności. Kalkulator ubezpieczenia samochodu będzie wymagał także podania danych o właścicielu auta.

Na podstawie powyższych informacji kalkulator ubezpieczenia samochodu obliczy wysokość składki ubezpieczeniowej OC w różnych towarzystwach. Potem klient może łatwo sprawdzić, który ubezpieczyciel proponuje najniższe ceny, a następnie może także od ręki zawrzeć umowę ubezpieczeniową – przez Internet lub przez telefon.

Zalety kalkulatora ubezpieczenia samochodu on-line:

niskie ceny polis – nawet o kilkaset złotych mniej za polisę przy porównaniu ofert oraz zawarciu umowy,

– wygoda – polisy sprawdzamy z domu, a także możemy zawrzeć umowę bez udawania się do ubezpieczyciela lub agenta,

– oszczędność czasu – wybranie ubezpieczenia i zawarcie umowy są rekordowo szybkie,

– dostępność – kalkulator ubezpieczenia samochodu działa non-stop, dlatego pomaga w wyborze dobrej oferty niezależnie od pory,

– możliwość podpisania umowy OC przez Internet – wiele towarzystw pozwala na szybkie zawarcie umowy przez Internet, dlatego dla wielu osób, dla których liczy się czas, to najlepszy wybór.

Wybierz najlepszą polisę ubezpieczeniową OC wraz z Porowneo.pl!

Jeżeli także chcesz wykupić najlepszą polisę OC, ale nie wiesz, na co się zdecydować, wejdź już teraz na stronę internetową Porowneo.pl, aby i sprawdzić, który ubezpieczyciel ma dla Ciebie najniższe ceny!

Korzystanie z kalkulatora Porowneo.pl jest bardzo łatwe – wystarczy tylko wypełnić specjalny formularz, co zajmuje zaledwie kilka minut, aby potem zapoznać się z dostępnymi ofertami ubezpieczeń OC u najlepszych ubezpieczycieli w kraju. Wybór polisy zajmie nam wtedy zaledwie kilkanaście minut – możemy zrobić to niezależnie od pory dnia lub nocy.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu Porowneo.pl pozwala na błyskawiczne sprawdzenie różnych polis OC, a także ułatwia zawarcie umowy ubezpieczeniowej. Sprawdź już teraz, gdzie za ubezpieczenie OC możesz zapłacić najmniej!


4 komentarze

  1. Zanim opłacisz wznowienie to zrobisz sprawdź w aplikacji Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek w 40 sek polisę na mailu a różnice w składce czasem ponad 100%

  2. Warto pamiętać, że w takiej porównywarce jak Ubea można zakupić także ubezpieczenie AC, a nie tylko OC. To rozwiązanie dla tych kierowców, którym zależy na pełnej ochronie swojego auta. Co ważne, w przypadku AC porównywarka pozwala sprawdzić nie tylko cenę, lecz także najważniejsze warunki ubezpieczenia.

  3. Porównywarki to przyszłość. U nas korzysta z nich kilka procent ludzi, a przykładowo w Wielkiej Brytanii, gdzie udział procentowy w rynku wynosi odpowiednio 40 proc. i 50 proc. sprzedaży ogólnej polis, to norma. Polecam Superpolisę, korzystam z niej od lat.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here