Recytatorzy będą malować muzykę słowem

0

„Muzyka słowem malowana” – to główne hasło XXIV Konkursu Recytatorskiego Powiatu Lubaczowskiego. Miejski Dom Kultury przyjmuje zgłoszenia udziału do 29 marca.

Fot. MDK w Lubaczowie, arch.

XXIV Konkurs Recytatorski Powiatu Lubaczowskiego nawiązuje do Roku Stanisława Moniuszki. Głównym mottem jest „Muzyka słowem malowana”, więc uczestnicy przy wyborze repertuaru muszą kierować się tą myślą przewodnią. Wybrane wiersze lub proza powinny opowiadać o muzyce, instrumentach i Stanisławie Moniuszce.

Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich z powiatu lubaczowskiego. Uczestnicy zaprezentować się będą mogli w jednej z kategorii – recytacji (czas wykonania do 7 min) lub teatru jednego aktora (do 15 min). Komisja, której przewodniczyć będzie Marcin Ehrlich (absolwent Wydziału Reżyserii Szkoły Filmowej w Łodzi, twórca filmów dokumentalnych, aktor epizodyczny), podczas dokonywania oceny pod uwagę weźmie przede wszystkim dobór repertuaru, interpretacje utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Laureaci konkursu zostaną zaproszeni do udziału w konkursie o tytuł „ RECYTATORA ROKU 2019”.

XXIV Konkursu Recytatorskiego Powiatu Lubaczowskiego, którego organizatorem jest Miejski Dom Kultury w Lubaczowie, odbędzie się 4 i 5 kwietnia w Czytelni dla Dorosłych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie.

AH, elubaczow.com


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!
Śledź profil Redakcja Elubaczow na Facebooku.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here