Przezorny zawsze ubezpieczony, czyli o wyborze hostingu w praktyce

0

Od tego, jakimi parametrami cechuje się nasz hosting zależy przede wszystkim prawidłowe działanie naszej wirtualnej wizytówki. Jeżeli więc prowadzisz w sieci biznes, czy też jesteś zaawansowanym blogerem, raczej nie możesz pozwolić sobie na chwilowe przerwy w dostępie do Twego serwisu, na jakiekolwiek usterki techniczne, czy tym bardziej długotrwałe awarie.

By w oczach czytelników trafiających na prowadzoną przez Ciebie stronę www wyjść na profesjonalistów, koniecznie powinieneś pomyśleć o dobrym usługodawcy hostingowym, a w tej materii dobrze jest koncentrować się wyłącznie na sprawdzonych markach takich jak chociażby znana firma Hekko.

Uptime

Jeśli właśnie stanąłeś przed koniecznością wyboru hostingu, niezbędne jest na pewno zwrócenie uwagi na uptime, a w wielkim uproszczeniu – okres bezusterkowej pracy serwera, na którym znajduje się Twoja strona. Ten czas działania maszyny serwerowej jest wyrażany procentowo. Opierając się na tym wskaźniku, można obiektywnie stwierdzić, na ile gwarantowana jest dostępność usługi, z której korzystamy. Idealnie, gdy proponowany przez hostingodawcę uptime wynosi 99 procent. Tak jest w przypadku przykładowo wspomnianej marki Hekko. Dodatkowo, warto upewnić się, czy dyski oraz pozostałe podzespoły niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwera są w należytym stanie technicznym.

Szybkość

Tempo działania łącza jest natomiast kolejnym niezbędnym czynnikiem, który niewątpliwie w ogromnym stopniu powinien wpłynąć na wybór takiej a nie innej oferty hostingowej. Zarówno od szybkości, jak również i jakości oferowanego połączenia z siecią zależy czas oczekiwania na wyświetlenie Twej strony w sieci potencjalnym odbiorcom. Chyba nikt w dzisiejszych czasach nie lubi marnotrawić czasu, a tym bardziej kiedy w grę wchodzi wczytywanie serwisów online.

Ochrona

Temat bezpieczeństwa to bardzo istotna kwestia, o jakiej niestety pobierający usługi hostingowe i decydujący się na współpracę z rozmaitymi firmami internetowymi często kompletnie zapominają. I tu poważny błąd, bowiem jak mówi popularne polskie powiedzenie „strzeżonego Pan Bóg strzeże”, więc nawet podczas wyboru hostingu warto się stosownie zabezpieczyć. Co przez to rozumiemy? Umowa to pierwsza i podstawowa forma ochrony dla klienta. Jeżeli firma nie proponuje Ci spisania warunków współpracy, nawet nie bierz jej pod uwagę, dokonując selekcji odpowiedniego usługodawcy. Druga kwestia to gwarancja bezpieczeństwa serwerów jaką powinien Ci zapewnić podmiot, któremu płacisz nie tylko za sam hosting, ale i za profesjonalne magazynowanie powierzanych wraz z serwisem danych.