Uczniowie z Baszni Dolnej z sukcesami

0

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Baszni Dolnej zostali laureatami Ogólnopolskiej Olimpiady „Stypendiada Polonistyczna” i Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Fot. ZSP w Baszni Dolnej

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Stypendiadzie Polonistycznej” wzięli udział uczniowie klas IV- VIII. Rywalizowali w trzech kategoriach: konkursie czytelniczym, ortograficznym i literackim. Z nagrodami do domu przyjechali następujący reprezentanci Baszni Dolnej:

Kinga Kisyk – uczennica klasy VI otrzymała medal „Orzeł literacki” i tytuł Finalisty w ogólnopolskim konkursie literackim „Polonus”.
Oliwia Górska – uczennica klasy VI otrzymała medal „Orzeł ortograficzny” i tytuł Laureata za II miejsce w ogólnopolskim konkursie ortograficznym „Ortograf”.
Katarzyna Pelikan – uczennica klasy VII otrzymała medal „Orzeł ortograficzny” i tytuł Laureata za I miejsce w ogólnopolskim konkursie ortograficznym „Ortograf”.
Monika Pelikan – uczennica klasy VIII otrzymała medal „Orzeł czytelniczy” i tytuł Laureata za I miejsce w ogólnopolskim konkursie czytelniczym „Kreator” oraz medal „Orzeł ortograficzny” i tytuł Finalisty za wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie ortograficznym „Ortograf”.
Martyna Klufas – uczennica klasy VIII otrzymała medal „Orzeł czytelniczy” i tytuł Laureata za II miejsce w ogólnopolskim konkursie ortograficznym „Ortograf ” oraz medal „Orzeł ortograficzny” i tytuł Laureata za III miejsce w ogólnopolskim konkursie ortograficznym” Ortograf”.

Stypendiada sprawdzała wiedzę i umiejętności czytelnicze, ortograficzne i literackie. Wyróżnione uczennice wykazały się kreatywnością, twórczością, dociekliwością w działaniu i myśleniu, bogatą wyobraźnią i umiejętnością wyrażania myśli. Uczniowie do stypendiady byli przygotowywani przez Irenę Kindrat i Barbarę Dydyk.

Ponadto Monika Pelikan może pochwalić się kolejnym sukcesem – została Laureatką Przedmiotowego Konkursu z Języka Polskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wcześniej z tego konkursu dwukrotnie (bo w latach 2017 i 2018) otrzymywała tytuł Finalisty. Tegoroczne zwycięstwo jest ukoronowaniem wytrwałej i rzetelnej pracy uczennicy. Dodatkowym sukcesem Moniki jest zwolnienie z egzaminów ósmoklasisty z dwóch przedmiotów – języka polskiego i matematyki, która jest przewodnią pasją dziewczynki. Tytułem Laureata zapewniła sobie 100% wynik z obu przedmiotów. Zawiłości języka i uroki literackie pomagała Monice rozwikłać Barbara Dydyk.

– Mogę powiedzieć, że Monika jest matematykiem z „duszą i wrażliwością” humanisty. Pasja czytania, wyrażania myśli, kreatywność, twórczość w działaniu i myśleniu oraz bogata wyobraźnia zaowocowały tytułem Laureata. – mówi nauczycielka Renata Żmij.

AH, elubaczow.com

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here