Ekstremalna Droga Krzyżowa w naszym regionie

1

Po raz pierwszy w naszym regionie ruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Uczestnicy 5 kwietnia będą mieć do pokonania nocą 43-kilometrową trasę z Lubaczowa do Horyńca-Zdroju.

Fot. milkowskachata.pl

Droga Krzyżowa ma pomóc w duchowym przygotowaniu się do Świąt Wielkanocnych, ale także pozwolić wiernym na „spotkanie się” z Bogiem i odkrycie swojej tożsamości. Można ją przeżyć w kościele, siedząc w ławce i słuchając rozważań. Można też w samotności i zaciszu domowym. Niektórzy wolą uczestniczyć w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Każdy sposób jest inny, nie ma lepszych czy gorszych.

W tym roku Region Lubaczów znalazł się na oficjalnej liście tras EDK. Ekstremalna Droga Krzyżowa zainaugurowana zostanie ona Mszą Świętą o godz. 20.00 w kościele św. Karola Boromeusza w Lubaczowie. Po niej uczestnicy wyruszą w 43-kilometrową trasę św. Brata Alberta, która będzie biegła przez Lubaczów, Młodów, Borową Górę, Czerwoną Figurę, Hutę Kryształową, Kuczery, Radruż, Horyniec-Zdrój, Świdnicę, Nowiny Horynieckie. Rozważania zakończą się w Klasztorze Franciszkanów w Horyńcu-Zdroju. Zapisy na EDK odbywają się za pośrednictwem strony www.edk.org.pl , gdzie znaleźć można szczegółową mapę trasy i teksty rozważań do Drogi Krzyżowej.

Ponadto franciszkanie zachęcają do udziału w „Mini Ekstremalnej Drodze Krzyżowej”, która ruszy 22 marca. Rozpocznie się przy kapliczce przy Jeleniu o godz. 19.00, a zakończy o godz. 21.00 w kaplicy Matki Bożej w Nowinach Horynieckich.

Przypominamy, że w lubaczowskiej Konkatedrze nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane jest w piątki o godz. 7.00 (dla dorosłych), o godz. 16.30 (dla dzieci) i o godz. 17.30 (dla młodzieży i dorosłych). Droga Krzyżowa ulicami Lubaczowa ruszy 12 kwietnia o godz. 19:00.

AH, elubaczow.com

1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here