Kiedy wybory parlamentarne 2019?

0

Data wyborów parlamentarnych 2019 nie jest jeszcze znana. Zostanie wyznaczana przez prezydenta najpóźniej na 90 dni przed końcem kadencji sejmu. W powiecie lubaczowskim partie już jednak czynią pierwsze przymiarki do tej batalii.

Fot. PKW.

Wybory parlamentarne powinny odbyć się w ciągu 30 dni przed upływem czteroletniej kadencji sejmu. Obecna VII kadencja rozpoczęła się 12 listopada 2015 roku. Oznacza to, że termin wyborów parlamentarnych 2019 powinien zostać wyznaczony między 12 października a 12 listopada. Głosowanie musi zostać przeprowadzone w dzień wolny od pracy, stąd możliwe są daty: 13, 20, 27 października, albo 3 lub 10 listopada.

Choć jesienne wybory parlamentarne wydają się być odległą perspektywą to lokalne struktury poszczególnych partii w powiecie lubaczowskim już robią pierwsze przymiarki do tej batalii. Wśród członków ugrupowań i mieszkańców sondowane są konkretne nazwiska.

Przypomnijmy, że w 2015 roku w przemysko-krośnieńskim okręgu wyborczym (nr 22), obejmującym m.in. powiat lubaczowski, wybory parlamentarne wygrało PiS, uzyskując 51,51 proc. głosów i 7 z 11 mandatów.

elubaczow.com, hp, bm


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here