Powiat lubaczowski: Trzech kierowców w weekend straciło prawo jazdy

0

Trzech kierowców z powiatu lubaczowskiego straciło prawo jazdy w trakcie minionego weekendu. Dwóch z nich wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu, a trzeci przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Fot. Archiwum.

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 38-letni kierowca volkswagena, którego w piątek (08.03) wieczorem zatrzymali w Starym Lublińcu policjanci ruchu drogowego. Mieszkaniec gminy Cieszanów stracił swoje prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Z kolei w sobotę (09.03) po godz. 21 w Dachnowie do kontroli zatrzymano 21-letniego kierowcę audi. Mieszkaniec gminy Cieszanów przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 51 km/h. Mężczyzna na 3 miesiące stracił swoje prawo jazdy.

W niedzielę (10.03) w nocy tuż przed godz. 1, policjanci lubaczowskiej drogówki zatrzymali w Oleszycach kierowcę forda. Badanie stanu trzeźwości 51-letniego mieszkańca Oleszyc wykazało, że miał prawie promil alkoholu w organizmie. Również i ten kierowca stracił swoje prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem za jazdę w stanie nietrzeźwości.

Policjanci przypominają, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here