Nielegalni imigranci zatrzymani w Wielkich Oczach

1

W ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej wpadli dwaj obywatele Iraku, którzy nielegalnie pieszo przekroczyli granicę z Ukrainy do Polski. 26 i 31-latek zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

fot. BiOSG

W niedzielę (10.03) około godz. 21.00, kierownik zmiany przejścia granicznego w Korczowej uzyskał informację od mieszkańca pogranicza o dwóch osób o ciemnej karnacji, którzy w okolicy miejscowości Wielkie Oczy szukają noclegu.

Na miejsce wysłano patrol SG aby podjął stosowne czynności wyjaśniające. Okazało się, że nieznajomi to dwaj mężczyźni (26 i 31 lat), obywatele Iraku, którzy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy z Ukrainy do Polski. Nie posiadali dokumentów ani pieniędzy. Na Ukrainę przylecieli legalnie samolotem, a następnie udali się wynajętymi środkami komunikacji do granicy z Polską. Tutaj pieszo przekroczyli granicę. Ponieważ zbliżała sie noc, chcieli gdzieś przenocować.

Celem ich podróży miały być Niemcy, tam chcieli podjąć pracę zarobkową. Aktualnie, zgodnie z umową o readmisji, zostali przekazani z powrotem na Ukrainę.

Od początku bieżącego roku na podkarpackiej granicy państwowej (tzw. zielona granica państwa) Straż Graniczna zatrzymała 38 migrantów; w tym 22 ob. Iraku oraz ob. Afganistanu, Gambii, Indii, Maroka, Turcji , Hiszpanii i Dominikany – informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

elubaczow.com, BiOSG


1 komentarz

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here