Pobyt w szpitalu umożliwia dokładne zbadanie pacjenta, wykonanie wielu czynności diagnostycznych, konsultację między lekarzami szczególnie w skomplikowanych przypadkach oraz obserwację efektów leczenia tak, by jak najlepiej pomóc zwierzęciu. Dowiedz się więcej o szpitalach dla zwierząt!

Kiedy należy zabrać zwierzę do szpitala?

Jak wynika z artykułu na tym blogu o weterynarii, w odróżnieniu od regularnych wizyt kontrolnych u lekarza weterynarii wizyty w szpitalach dla zwierząt są raczej ostatecznością. Jednak w momencie, w którym wystąpią czynniki wskazujące na konieczność udania się z naszym zwierzakiem do szpitala bynajmniej nie powinniśmy odwlekać takiej wizyty!

Wypadek

Najbardziej oczywista jest sytuacja, w której zwierzęciu przydarzy się jakiś wypadek. Jeżeli nasz pupil wpadnie pod samochód, zostanie pogryziony przez inne zwierzę lub spadnie z wysokiego piętra, konieczne jest natychmiastowe zabranie go do szpitala, w którym wykonane zostaną wszelkie niezbędne badania pozwalające ustalić, jakie urazy odniosło zwierzę i jaki sposób leczenia należy obrać. W takich przypadkach wykonuje się zwykle badania z zakresu diagnostyki obrazowej, które ocenią stan kości i narządów wewnętrznych naszego pupila, a przy pogryzieniu również laboratoryjne badania krwi w celu sprawdzenia, czy zwierzę niczym się nie zaraziło. W najpoważniejszych wypadkach konieczna może być natychmiastowa operacja, dlatego w takiej sytuacji lepiej zabrać pupila od razu do szpitala lub kliniki specjalizującej się również w chirurgii zwierząt.

Leczenie operacyjne

Wizyta w szpitalu jest również konieczna w mniej nagłych, lecz z pewnością wcale nie mniej poważnych sytuacjach, kiedy u naszego zwierzaka stwierdzona zostanie poważna choroba lub jeśli pupil wymaga leczenia operacyjnego. Choroby takie jak zapalenie trzustki, zapalenie jelit czy niewydolność nerek wymagają intensywnego podawania kroplówek. Wlewy dożylne muszą być wykonywane powoli, stąd konieczność hospitalizacji pacjenta. Pacjenci z zaburzeniami krążeniowo-oddechowymi również potrzebują hospitalizacji, podczas której podaje się tlen oraz leki przywracające prawidłowe funkcjonowanie serca oraz płuc. Po zabiegu pacjenta należy monitorować do pełnego wybudzenia, aby móc bezpiecznie wydać go właścicielom. Nierzadko stan zwierzęcia jest na tyle poważny lub zwierzę przeszło na tyle skomplikowaną operację, że konieczny jest pobyt w szpitalu nawet przez kilka dni.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here