O (S)prawach Polek w Lubaczowie

15

Odwiedzają różne regiony Polski i rozmawiają o kobietach. W sobotę (16.03) gościć będą w Lubaczowie. Na spotkanie (S)prawa Polek zapraszają o godz. 10:00 do Restauracji „U Dina”.

Spotkania organizowane są w różnych zakątkach Polsk, fot. Ewa Kołodziej, facebook.com/ewavandersar

Sobotnie spotkanie odbędzie się w ramach projektu Platformy Kobiet. Udział w nim wezmą posłanki na Sejm RP: Monika Wielichowska, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, Ewa Drozd, Marta Golbik, Joanna Frydrych, Anna Białkowska i Marzena Okła-Drewnowicz. Rozmowy toczyć się będą wokół tematu równości, która nie może być zapisana tylko w kodeksach, ale także w umysłach, świadomości, którą trzeba budować rzetelnie i prawdziwie, opieki zdrowotnej i prorodzinnej pomocy instytucjonalnej państwa.

– Czas skończyć z dyskryminacją kobiet w pracy, w ochronie zdrowia i w edukacji. Równość mamy zapisaną w prawie, ale zbyt często pozostaje ona teorią. Polki w wielu obszarach życia mają trudniej niż mężczyźni: zwykle dźwigają większy ciężar obowiązków rodzinnych i domowych, mniej zarabiają. Nasze szanse na rozwój osobisty i karierę zawodową są przez to ograniczone. Zmienimy to. Chcemy z Wami wypracować rozwiązania, które zagwarantują prawdziwe, a nie tylko teoretyczne równouprawnienie. – piszą na swojej stronie internetowej organizatorzy akcji.

Moderatorem spotkania będzie Poseł na Sejm RP Marek Rząsa.

W sobotę posłanki spotkają się nie tylko z mieszkankami Lubaczowa. Odwiedzą także Jarosław i Przemyśl.

AH, elubaczow.com, informacja nadesłana


15 komentarze

  1. Spotkanie ma charakter otwarty, każdy może przyjść i dyskutować. Pytań nie zbieramy na kartkach i nie cenzurujemy ich. Nie ma więc potrzeby pisać anonimowych komentarzy, lepiej przyjść i pogadać przy kawie. Serdecznie zapraszamy!

  2. Towarzystwo platformiane uaktywnia się w Lubaczowie przed wyborami potem zapomina .Panie pośle trzeba było przez 8 lat platformianych rządów skończyć z dyskryminacją kobiet ,było wypracowywać rozwiązania ,które zagwarantowałyby prawdziwe równouprawnienie ,dlaczego tego nie zrobiliście ?

          • Zgodnie ze „Standardami edukacji seksualnej w Europie” na podstawie której Trzaskowski chce uczyć dzieci, to w wieku do 4 lat będą się uczyć masturbacji. Więc co? Trzaskowski nie wie co podpisuje? Czy może mleko się rozlało i trzeba ratować sytuacje i zaprzeczać faktom, bo ciemny lud uwierzy, bo może nikomu nie będzie się chciało zajrzeć do źródeł? Robicie tak od ponad 10 lat. Nie rosumiem jak ktoś jeszcze wam wierzy i na was głosuje.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here