Zawodnicy miejscowego Ursusa wygrali sobotni (09.03) turniej piłkarski Dachnów Winter Cup. W finale pokonali kolegów z cieszanowskiej Juwenii.

Do sobotniej rywalizacji przystąpiło cztery drużyny – reprezentujący województwo lubelskie Ruch Izbica oraz URSUS Dachnów, Juwenia Cieszanów i Zalew Stary Lubliniec.

W pierwszym meczu na boisku starły się drużyny Ursusa Dachnów i Zalewu Stary Lubiniec. Po zaciętym spotkaniu i bramce Szymona Czabana ze zwycięstwa cieszyli się zawodnicy gospodarzy. W drugim spotkaniu Juwenia Cieszanow zmierzyła się z drużyną chełmskiej „okręgówki” – Ruchem Izbica. Najpierw, po pięknej drużynowej akcji i golu Piotra Jarosiewicza, na prowadzenie wyszła Juwenia. Po stracie bramki, goście z Izbicy mocno ruszyli z atakiem i w drugiej połowie odrobili straty. Mecz w regulaminowym czasie zakończył się remisem i o wygranej zdecydowały rzuty karne. Dzięki wyśmienitej dyspozycji bramkarza Juwenii Jakuba Szajowskiego zwycięsko ze starcia wyszła drużyna z Cieszanowa, eliminując tym samym ubiegłorocznego zwycięzcę turnieju z możliwości obrony tytułu.

W meczu o trzecie miejsce Ruch Izbica nie dał szans odmłodzonej drużynie Zalewu Stary Lubliniec, wygrywają spotkanie 4:0. W finale zmierzyły się drużyny z Dachnowa i Cieszanowa. Spotkanie w 12. minucie „otworzył” strzałem z rzutu wolnego Mateusz Zadworny, dając Ursusowi prowadzenie i spokojne kontrolowanie gry. Kolejne dwa trafienia dołożył Sylwester Gancarz przypieczętowując tym samym mistrzowski tytuł dla miejscowej drużyny.