Nowy Lubliniec: Pijany 18-latek bez prawa jazdy wjechał w dom

4

Policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego, do którego doszło we wtorek (05.03) w Nowym Lublińcu (gm. Cieszanów). Kierowca audi na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenia dwóch posesji, następnie w rosnące tam świerki i zatrzymał się na drewnianym domu. Dwie osoby zostały ranne.

We wtorek, przed godz. 21, dyżurny z Lubaczowa otrzymał zgłoszenie, że w Nowym Lublińcu samochód staranował dwa ogrodzenia i uderzył w drewniany dom. Na miejscu policjanci ustalili, że czterech młodych mężczyzn podróżowało samochodem marki Audi. Na łuku drogi kierowca stracił panowanie nad samochodem, przejechał przez ogrodzenie dwóch sąsiadujących ze sobą posesji, ściął rosnące tam świerki i wbił się w drewniany dom.
Jak się okazało 18-letni kierowca, nie posiadał uprawnień do kierowania, a badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo zabrał kluczyki do samochodu, bez zgody właściciela.

– Z uwagi na doznane obrażenia kierowca i jeden z pasażerów zostali przewiezieni do szpitala. 18-latek nie potrzebował dalszej hospitalizacji. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wczoraj młody mieszkaniec gminy Cieszanów usłyszał zarzuty i przyznał się do winy. Teraz odpowie za swoje czyny przed sądem – czytamy na stronie KPP w Lubaczowie.

elubaczow.com, KPP Lubaczów


4 komentarze

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here