POM Augustów to producent maszyn rolniczych i komunalnych, który doceniany jest przez klientów polskich, europejskich, jak również będących spoza terenów Europy. Dysponuje szerokim asortymentem, który doceniany jest za nowoczesność i funkcjonalność. POM Augustów stale inwestuje w dalszy rozwój i wprowadza nowoczesne rozwiązania technologiczne. Innowacyjne unowocześnienia sprawiają, że POM Augustów staje się konkurencyjnym producentem maszyn i zadowala coraz więcej klientów.

Oferuje przeróżnego rodzaju urządzenia komunalne, które doskonale sprawdzają się w ciężkich warunkach i są niezwykle wytrzymałe. Wyroby komunalne POM Augustów to między innymi rozsiewacze komunalne do piasku i soli, zamiatarki oraz urządzenia pompujące. Najczęściej kupują je osoby prowadzące firmy sprzątające lub komunalne. Urządzenia komunalne od POM Augustów doskonale radzą sobie z różnego rodzaju zanieczyszczeniami, zmiennymi temperaturami, wilgocią i różnego rodzaju trudnymi warunkami.

POM Augustów posiada również bogatą ofertę maszyn rolniczych, należą do nich:  brony zębowe, przenośniki ślimakowe i pneumatyczne, rozsiewacze nawozów, zamiatarki, maszyny komunalne, separatory, rozdrabniacze bijakowe, osprzęt do ładowaczy czołowych. Cenione są za funkcjonalność, małe zapotrzebowanie na moc i prostą konstrukcję, która umożliwia łatwe czyszczenie lub wykonywanie szybkich napraw serwisowych.

Asortyment POM Augustów – maszyny komunalne

W aktualnej ofercie POM Augustów znajduje się między innymi rozsiewacz komunalny N065. Przeznaczony jest do zimowego utrzymania dróg – głównie do wysiewu piasku i soli. Precyzyjna konstrukcja rozsiewacza pozwala dokładnie rozsypywać piasek i sól, bez nadmiernych strat materiału. Rozsiewacz komunalny N065 ma pojemność 600 litrów, napęd 540 obr/min i szerokość wysiewu 1,5-8. Pozwala na elektroniczne sterowanie wysiewem z kabiny ciągnika (regulacja szerokości i ilości wysiewu) oraz gwarantuje dokładne oświetlenie drogowe.

Kolejną maszyną komunalną oferowaną przez POM Augustów jest zamiatarka ciągnikowa. Przeznaczona jest do zamiatania z jednoczesnym zbieraniem śmieci z płaskich powierzchni jak: drogi, place i chodniki pokryte asfaltem, betonem, czy też kostką brukową. Zamiatarka posiada zdejmowany zasobnik, który umożliwia zamiatanie śmieci tylko na jedną stronę. Wyposażona jest w system zraszania wodą, szczotkę boczną oraz hydrauliczne opróżnianie zbiornika na śmieci.

Urządzenie pompujące do cieczy N406, to kolejna maszyna produkowana przez POM Augustów. Wykorzystywana jest w pracach komunalnych oraz rolniczych. Za jej pomocą można sprawnie wypompowywać różnego rodzaju mieszaniny – gnojowica, fekalia, ścieki komunalne, woda i inne ciecze nie zawierające zanieczyszczeń stałych.

Asortyment POM Augustów – maszyny rolnicze

Przenośniki pneumatyczne i ślimakowe to najbardziej doceniane maszyny rolnicze produkowane przez POM Augustów. Przeznaczone są do transportu różnego rodzaju ziaren zbóż. Przenośniki pneumatyczne ssąco-tłoczące z napędem od ciągnika doskonale odnajdują się przy transporcie w kierunku poziomym i pionowym. Najczęściej kupowane są przez rolników prowadzących duże gospodarstwa rolnicze oparte na produkcji i sprzedaży zboża. Przenośniki ślimakowe można wykorzystywać do prac rolniczych oraz komunalnych. Głównie używane są do transportu materiałów sypkich (zboże, nasiona, groszek, cement, piasek).

POM Augustów oferuje kilka rodzajów rozsiewaczy nawozów. Odznaczają się bogatym wyposażeniem, wysoką sprawnością oraz funkcjonalną konstrukcją. Umożliwiają precyzyjne wysiewanie nawozów mineralnych, granulowanych i pylistych, a także są pomocne przy mieszankach nawozowych oraz rozsypywaniu piasku i soli.

Wiele rolników chętnie zakupuje separatory do ziarna od producenta POM Augustów. Pozwalają one dokładnie oddzielić zebrane plony (rośliny strączkowe, ziarna zbóż, nasiona, groch, fasola) od zanieczyszczeń. Mają małe zapotrzebowanie na moc napędową i odznaczają się dobrą konstrukcją, która umożliwia owocną współpracę z innymi urządzeniami rolniczymi.

W ofercie POM Augustów znajdują się również wysokiej jakości brony zębowe. Rolnicy wykorzystują je do wyrównywania powierzchni, przykrywania nasion, rozłogów perzu, rozbijania i kruszenia brył, a także wielu innych prac polowych.

Ponadto w asortymencie POM Augustów można znaleźć wysokiej jakości rozdrabniacze bijakowe. Służą do rozdrabniania ziaren zbóż i nasion z przeznaczeniem na paszę dla zwierząt hodowlanych. Głównie kupowane są przez gospodarzy prowadzących małe gospodarstwa rolne.

Zobacz także

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here