„Wielka Liga Czytelników” w Lubaczowie – znamy zwycięzców

0

W lubaczowskiej filii Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w miniony czwartek (28.02) odbył się powiatowy etap IV Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników”. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą nt. dwóch lektur.

Do tegorocznej edycji konkursu „Wielka Liga Czytelników” z terenu powiatu lubaczowskiego przystąpiło 7 szkół: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Gen. Stanisława Dąbka w Lubaczowie, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Lubaczowa, Szkoła Podstawowa im. Bronisławy Wysłouchowej z Szabatowskich w Cieszanowie, Szkoła Podstawowa im. Poety ks. Jana Twardowskiego w Krowicy Samej, Publiczna Szkoła Podstawowa w Łukawcu, Szkoła Podstawowa im. kpt Władysława Ważnego w Rudzie Różanieckiej i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lisich Jamach.

Tytuł Mistrza Powiatu w kategorii klas I-IV zdobyły uczennice Maja Ilnicka i Kornelia Nicpoń z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lisich Jamach, a w kategorii klas V-VIII Mistrzami Powiatu zostali Bartosz Mazur, Maja Skoczylas i Karolina Ważna ze Szkoły Podstawowej im. kpt. Władysława Ważnego w Rudzie Różanieckiej. To właśnie ci uczniowie będą reprezentować nasz powiat w trzecim wojewódzkim etapie w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Rzeszowie, który odbędzie się pod koniec marca br.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali testy dotyczące lektur: „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” Justyny Bednarek (kl. I-IV) i „Pan Samochodzik i niesamowity dwór” Zbigniewa Nienackiego (kl. 5-8). Funkcję Koordynatora Powiatowego pełniła biblioteka pedagogiczna w Lubaczowie, a jej pracownicy Renata Stefanik, Wiesława Olchowy i Lucyna Zabrońska weszli w skład Komisji Konkursowej.

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here