W sobotę II Dachnów Winter Cup

2

W ramach przygotowań do wiosennej rundy piłkarskich rozgrywek, w sobotę (09.03) na stadionie w Dachnowie rozegrany zostanie II Międzywojewódzki Turniej Piłkarski o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Cieszanów DACHNÓW WINTER CUP. Udział w rozgrywkach wezmą cztery drużyny – reprezentujący województwo lubelskie Ruch Izbica URSUS Dachnów, Juwenia Cieszanów i Zalew Stary Lubliniec.

W ubiegłym roku w Dachnów Winter Cup triumfowała drużyna Ruchu Izbica.

Turniej Dachnów Winter Cup rozegrany zostanie po raz drugi. W sobotnich rozgrywkach zdobytego przed rokiem tytułu mistrzowskiego bronić będzie drużyna z Izbicy. Ruch to jedna z najstarszych drużyn grających w chełmskim okręgu. Założono ją w roku 1926 i obecnie gra w lidze okręgowej. Będzie, więc trudnym przeciwnikiem dla zawodników z gminy Cieszanów grających w lubaczowskiej A klasie.

Sobotnie zawody to nie jedyne piłkarskie starcie w Dachnowie. Obiekt, który należy do jednych z najlepszych na Podkarpaciu, jest szczególnie oblegany zimową porą. Magnesem przyciągającym do nas kluby z różnych stron Polski jest sztuczna nawierzchnia posiadająca certyfikat FIFA umożliwiający rozgrywanie na tym obiekcie spotkań nawet na szczeblu międzynarodowym.

– Mamy infrastrukturę na najwyższym europejskim poziomie i cieszymy się, że tak chętnie korzystają z niej kluby piłkarskie z całej Polski – nie kryje zadowolenia burmistrz MiG Cieszanów Zdzisław Zadworny.

Oprócz stadionu, przybywający tu sportowcy chwalą również pozostałą infrastrukturę, którą oferuje im gmina – halę sportową, czy lodowisko. Taka infrastruktura sprawia, że wiele klubów decyduje się na organizowanie na terenie gminy Cieszanów spotkań sparingowych czy obozów szkoleniowych. Prezes Ruchu Izbica Paweł Zieliński opowiada, że z bazy w gminie Cieszanów ich drużyna korzysta już od 2014 .

– Juniorzy podsumowywali w Chutorze Gorajec kilka sezonów w ostatnich latach, tutaj organizowaliśmy także wyjazdowe posiedzenie Zarządu Klubu z władzami gminnymi. W 2017 roku mieliśmy także obóz dla młodzieży w cieszanowskim kompleksie Wędrowiec. Również dla naszej seniorskiej drużyny organizowane były tu obozy przygotowawcze przed rozpoczęciem sezonu – mówi Prezes Paweł Zieliński i dodaje, że gminna baza sportowa jest zawsze perfekcyjnie przygotowana.

Turniej w Dachnowie rozpocznie się o godz. 12.00 w sobotę 9 lutego i potrwa do godz. 17.00. Wstęp na rozgrywki jest wolny.

Organizatorami wydarzenia są: Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, Urząd Miasta i Gminy Cieszanów, Zakład Obsługi Gminy w Cieszanowie oraz z kluby piłkarskie z terenu gminy Cieszanów.


2 komentarze

  1. „Mamy infrastrukturę na najwyższym europejskim poziomie i cieszymy się, że tak chętnie korzystają z niej kluby piłkarskie z całej Polski”, cyt. Burmistrz.
    Nie na infrastrukturę, a tylko nawierzchnię posiadająca certyfikat FIFA, co od wielu lat jest wymogiem koniecznym dla otrzymania dofinansowania tzw. „unijnego” dla tego typu projektów (gmina na Dachnów też otrzymała). A „infrastruktura” jest taka, że drużyny biorące udział w rozgrywkach czy sparingach, na prysznic jadą do Cieszanowa (sic!), który nie ma infrastruktury na najwyższym europejskim poziomie.
    Ps. Sztuczna murawa to była w „modzie” ładnych kilka lat temu, a nie teraz. Obecnie nikt tego nie robi, bo jest te wyrzucanie pieniędzy w błoto. Już niedługo okaże się, że trzeba wydać ogromne pieniądze na bieżące utrzymanie „murawy” (sprzęt do „czesania”, granulat, itp.). A nie są to małe pieniądze! Zamiast „europejskiego” boiska w Dachnowie można było zmodernizować za te same, a nawet mniejsze pieniądze, pozostałe boiska w gminie, choćby w rosolikowie, gdzie aż się prosi o wymianę nawierzchni, bo reszta jako taka jest,

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here