Zakodowane ferie w Cieszanowie

0

Podczas ferii w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Cieszanowie zorganizowano warsztaty z kodowania dla dzieci i młodzieży. Placówka jest w posiadaniu kilku robotów, które są dobrym narzędziem do nauki programowania.

Fot. MBP w Cieszanowie

Ostatnio cieszanowska biblioteka wzbogaciła się o robota Photona, który jest absolutnym hitem, ponieważ uczy kodowania dzieci już od 6 roku życia. Urządzenie posiada bardzo wiele możliwości i stopni zaawansowania, stąd sprawdzi się także jako gadżet dla nieco starszych dzieci. Robot może wykrywać przeszkody, wyczuwać dotyk, reagować na dźwięk oraz podać kolor podłoża, po którym jeździ. Można nim sterować za pomocą urządzenia mobilnego, smartfonu lub tabletu, na którym zainstalowana jest odpowiednia aplikacja.

– Podczas ferii zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu i udział w nich był bezpłatny. Grupa była liczna i rozpięta wiekowo co pozwoliło na testowanie różnego stopnia zaawansowania robota. Podczas cyklu spotkań uczestnicy poznali wiele możliwości jakie daje kodowanie. A jest ich naprawdę wiele: rozwija logiczne i krytyczne myślenie, uczy analizowania i rozwiązywania problemu, wyrabia umiejętności współpracy. Kodowanie pozwala dzieciom być aktywnymi uczestnikami świata cyfrowego i daje im możliwość jego współtworzenia – podsumowują w MBP w Cieszanowie.

Galeria zdjęć, fot. MBP w Cieszanowie.


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here