O prawach robotów w MBP w Lubaczowie

0

Niezwykle interesujące zagadnienie poruszy lubaczowianin Kamil Szpyt. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie opowie o „Tajemniczym języku robotów, czyli problemach prawnych związanych z rozwojem sztucznej inteligencji”. Spotkanie odbędzie się w ramach zmagań o Tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej – 26 lutego (wtorek) o godz. 17:00.

Czy są przepisy regulujące istnienie robotów w społeczeństwie? Czy prawo nadąża za zmianami związanymi ze sztuczną inteligencją? Jakie wyzwania, możliwości, czy zagrożenia wiążą się z nadaniem praw robotom? Problemy związane ze stosowaniem narzędzi sztucznej inteligencji w odniesieniu do prawa przedstawi w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lubaczowie Kamil Szpyt – lubaczowianin mieszkający w Rzeszowie, gdzie prowadzi swoją kancelarię prawną.

– Szczerze zachęcam do wzięcia udziału w zmaganiach o Tytuł Mistrza Ortografii Ziemi Lubaczowskiej! A wszystkich chętnych do pozostania później na krótkim wykładzie, który będę miał przyjemność i zaszczyt wygłosić. – zaprasza Kamil Szpyt.

Kamil Szpyt wykłada w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Jest doktorem nauk prawnych. Studia magisterskie ukończył na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Rzeszowskiego. Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia. Jest m.in. laureatem XV. edycji Konkursu na najlepszą pracę naukową na temat własności intelektualnej organizowanego przez Urząd Patentowy RP, LIII. edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Państwa i Prawa” na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych (wyróżnienie) oraz Ogólnopolskiego „Konkursu dla Młodych Prawników – Ius et discipulus”. Jego praca doktorska wygrała II Ogólnopolski Konkurs im. Profesora Zbigniewa Radwańskiego, została także wyróżniona przez Wydział Prawa, Administracji i Stosunków Międzynarodowych Krakowskiej Akademii im. Frycza Modrzewskiego oraz w Ogólnopolskim Konkursie „Państwa i Prawa” na najlepsze prace habilitacyjne i doktorskie z dziedziny nauk prawnych. Pozycja ta znajduje się w zbiorach Miejskiej Biblioteki Publicznej i jest dostępna dla czytelników.

AH, elubaczow.com, MBP Lubaczów

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here