Obecnie leasing staje się coraz bardziej popularny. Większość osób kojarzy go z samochodami osobowymi, jednak nie tylko ten rodzaj środków transportu można nabyć dzięki leasingowi. Również ciężkie pojazdy, niezbędne do przewożenia produktów, materiałów bądź wykonywania bardziej zaawansowanych prac, są dostępne w licznych ofertach leasingodawców. Jednym z takich pojazdów jest ciągnik siodłowy, który jest powszechnie wykorzystywany przez wiele przedsiębiorstw. Czy również nowa firma może skorzystać z leasingu?

Leasing dla młodej firmy

Jedną z najważniejszych zalet leasingu jest brak konieczności określania zdolności kredytowej leasingobiorcy. To właśnie ta cecha sprawia, że również młode firmy, które dopiero rozpoczynają swoją działalność, są w stanie skorzystać z ofert dostępnych na rynku. Ciągnik siodłowy jest pojazdem przydatnym w wielu sytuacjach, dlatego jego posiadanie w przedsiębiorstwie jest wyjątkowo ważne.  W wielu przypadkach banki nie podejmują się udzieleniu kredytu świeżo powstałym działalnością. Jeżeli bank odmówił Ci pożyczki, leasing ciągników siodłowych sprawi, że pozyskanie pojazdów będzie możliwe. Dodatkowo nie musisz angażować dużego kapitału przedsiębiorstwa oraz martwić się o utratę płynności finansowej.

Dopasowane raty, bez obciążania budżetu

Początki prowadzenia firmy mogą być wyjątkowo ciężkie zwłaszcza w kwestii finansowej. Leasing daje możliwość dogodnego rozłożenia rat, tak by leasingobiorca nie miał problemu ze spłacaniem zobowiązań. Elastyczny grafik spłat możesz ustalić w porozumieniu z oferentem świadczenia. Do Twoich kosztów bieżących będą należeć wyłącznie opłaty leasingowe i wydatki eksploatacyjne. Takie rozwiązanie w porównaniu z dość restrykcyjnymi zasadami spłat kredytu jest dla wielu osób znacznie korzystniejsze. Atrakcyjne oferty leasingu ciągników siodłowych znajdziesz na https://klf24.pl/oferta-pojazdow/ciagniki-siodlowe.

Leasingodawca pozostaje właścicielem pojazdu

Decydując się na leasing ciągnika siodłowego bądź innego pojazdu, przedmiot umowy formalnie pozostaje własnością leasingodawcy. Po wygaśnięciu umowy leasingowej możesz zakupić dany pojazd lub zdecydować się na podpisanie innej umowy dotyczącej innego przedmiotu. W ten sposób możesz dopasować ciągnik siodłowy do rosnących potrzeb Twojej działalności. Bez trudności możesz dbać o wyposażenie firmy i unikniesz konieczności sprzedaży niepotrzebnego sprzętu. Rozwijając swoją własną działalność ciężko przewidzieć, jak będzie się zmieniała na przestrzeni czasu i jakie narzędzia, urządzenia, pojazdy będą niezbędne do jej dalszego prowadzenia.

Jeśli jako początkujący przedsiębiorca potrzebujesz nowych ciągników siodłowych dla swojej firmy, leasing może okazać się rozwiązaniem idealnym dla Ciebie. Finanse Twojej działalności nie muszą być obciążane kredytem. Leasing jest elastyczną alternatywą, która pozwoli Ci zachować płynność finansową i dostosować spłacanie rat do zaplanowanego budżetu. Dodatkowo nie wpływa na historie i zdolność kredytową, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy!


zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here