ZPiT „Kresy” występuje dla nas już 10 lat. Przed nami jubileuszowy koncert

1

Zespół Pieśni i Tańca „Kresy” świętować będzie 10-lecie działalności. Na Pierwszy Koncert Galowy „Kresy” i Przyjaciele grupa zaprasza 24 lutego (niedziela) o godz. 17:00 w hali sportowej MOSiR Lubaczów.

fot. Festiwal Dziedzictwa Kresów, archiwum.

Obok Jubilatów na scenie wystąpią: Zespół „Niespodzianka” z Domu Kultury w Krowicy Samej, Zespół Pieśni i Tańca „Karpaty” z Rzeszowskiego Domu Kultury, Zespół „Dywocwit” z Iwano-Frankowska na Ukrainie. W programie znalazły się pieśni i przyśpiewki ludowe, tańce lubaczowskie, rzeszowskie, kujawiak z oberkiem, krakowiak, Karpaty, Anniczka, Bukovinsky świąteczny. – Chcemy, aby nasz program poprowadził widza w cudowną podróż po skarbach polskiego folkloru. – piszą na swoim facebooku „Kresy”.

Zespół Pieśni i Tańca „Kresy” powstał w kwietniu 2009 r. z inicjatywy Wójta Gminy Lubaczów Wiesława Kapla. Repertuar grupy oparty jest na odtwarzaniu folkloru muzyczno-tanecznego ziemi rzeszowskiej i lubaczowskiej. Zespół ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień – „Kresy” wypadły najlepiej m.in. podczas XI Regionalnego Przeglądu Zespołów Tańca Ludowego „GACOK”, który odbył się w Gaci koło Przeworska. Zespół swoimi występami uświetniał niejedne lokalne wydarzenia. Swój bogaty i ciekawy program artystyczny reprezentuje także poza granicami kraju. W gminie Vinne na Słowacji ich występ doczekał się owacji.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu, w którym znaleźć można więcej informacji o Zespole Pieśni i Tańca „Kresy” oraz o tym, że taniec to doskonała odskocznia od codziennych stresów.

AH, elubaczow.com


1 komentarz

  1. Dziś wybieramy się na Jubileuszowy Koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Kresy” w Lubaczowie, obiecujemy sobie wiele wrażeń. Przy tej okazji pozdrawiamy nasz Zespół Ludowy „Żarki” z Żarek Średnich, Miasto Gminy Pieńsk, a wśród nich również i kresowiacy Zabużanie …, też są fantastyczni, no i trochę starsi stażem, bo śpiewają i to z wieloma sukcesami od 1981 roku…

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here