Namiot dachowy – komfortowy nocleg na wycieczce

0

Kontakt z naturą, świeże powietrze, wszechobecna przyroda, cisza i spokój – taka wyprawa z pewnością każdego naładuje pozytywną energią. Martwicie się o komfortowy nocleg? Bez obaw, mamy rozwiązanie, jest nim namiot dachowy!

Namiot dachowy – co to?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest namiot dachowy i omówienia różnic pomiędzy nim a namiotem tradycyjnym. Najistotniejszą różnicą jest to, że namiot dachowy, jak już sama nazwa wskazuje, montowany jest na dachu samochodu, nie na gruncie.

Namiot dachowy można zamontować zarówno na dachu samochodów terenowych, jak również na samochodach osobowych, jedynym warunkiem jest to, że samochód musi być wyposażony w bagażnik dachowy lub relingi.

Namioty dachowe z oferty WildCamp

Namioty dachowe proponuje firma WildCamp. W ofercie WildCamp dostępne są namioty dachowe o różnej wielkości – można zakupić niewielki namiot dla pary, jak i większy, w którym zmieści się grupa znajomych. Namioty WildCamp wykonane są z wysokiej jakości bawełny i mają wzmocnione szwy wewnętrzne, nie zawiodą nas nawet w bardzo trudnych warunkach pogodowych.

Aluminiowa podłoga namiotu dachowego wypełniona jest specjalną pianką izolacyjną, na której umieszczony jest wygodny materac o grubości aż 6cm. Taki materac jest gwarancją komfortowego i spokojnego snu.

Firma oferuje zarówno dwu-, jak i trz-, cztero-, piecio- i sześcioosobowe namioty. Wymiary rozłożonego namiotu 2-3-osobowego to około 240x140x126cm, złożonego natomiast 143x123x26cm,  waga to 43 kg. Do namiotów dołączona jest również teleskopowa drabinka. Namiot można bez problemu przewozić w różne miejsca, nie stwarza on również problemów montażowych.

Namiot dachowy to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Jakie zalety namiotu dachowego możemy wyróżnić?

– Aluminiowe stelaże znajdujące się w konstrukcji namiotu są bardzo lekkie. Dzięki temu zyskamy pewność, że namiot nie uszkodzi konstrukcji samochodu, na którym będzie montowany.
– Namioty wykonane są z trwałego, wodoszczelnego materiału, w doskonały sposób chronią więc przed zimnem i deszczem, ale również przed promieniami słonecznymi.
– Namiot może być wyposażony w specjalny przedsionek, dzięki któremu zyskamy sporo miejsca, a w namiocie zmieści się więcej osób.
– Otwory okienne oraz otwór wejściowy wyposażone są w moskitiery.
– Namioty są bardzo funkcjonalne i komfortowe w użytkowaniu.
– Taki namiot z pewnością posłuży nam przez długi czas i umożliwi wygodny nocleg w wielu niesamowitych miejscach.

To oczywiście tylko część zalet namiotu dachowego. Jeśli więc uwielbiasz wypady poza miasto, chcesz odpocząć od hałasu i zgiełku dachowy namiot jest czymś dla Ciebie.

Ceny namiotów dachowych

Koszt zakupu namiotu dachowego zależy między innymi od jego wielkości, ceny wahają się od 2900 – cena dwu-, trzyosobowego namiotu dachowego krótkiego do 4400 – cena pięcioosobowego namiotu długiego.

Dostępne są różne modele namiotów samochodowych, specjaliści z WildCamp z pewnością pomogą Wam wybrać namiot, który będzie najlepiej dostosowanych do Waszych potrzeb i preferencji.


Bądź na bieżąco i zostań jednym z ponad 14 tysięcy naszych obserwujących!

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here