Znamy laureatów 40. Biesiady Teatralnej w Horyńcu-Zdroju

0

Złoty Róg Myśliwski Króla Jana, czyli główną nagrodę jubileuszowej Biesiady Teatralnej w Horyńcu Zdroju zdobył Teatr Persyflaż z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie za spektakl „Za Kulisami” według Opowiadań Antoniego Czechowa. Konfrontacje Zespołów Teatralnych Małych Form zakończyły się w niedzielę uroczystą galą.

Fot. Krystian Kłysewicz

Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana przypadła Teatrowi Budka Telefoniczna z Młodzieżowego Domu Kultury w Bolesławcu za spektakl „Cichość” w reżyserii Anety Ćwieluch. Z kolei Brązowym Rogiem Myśliwskim Króla Jana nagrodzono Teatr THE M.A.S.K Stowarzyszenia Kreatywny Bielsk Podlaski za przedstawienie „Księżniczka na opak wywrócona” w reżyserii Mateusza Sacharzewskiego. W ramach Biesiady przyznano także Misy Borowiny za indywidualne dokonania twórcze. Laureatem Złotej Misy została Marta Pohrebny za monodram „Słodka” w reżyserii Małgorzaty Paszkier-Wojcieszonek. Srebrną Misę Borowiny przyznano Jarosławowi Filipskiemu za reżyserię „i ideę spektaklu” „Wyspa” Teatru Narybek From Poland, zaś zdobywcą Brązowej Misy został Jozef Bajonok za rolę Wienniczki w spektaklu „Moskwa Pietuszki” Teatru DS.Ci-PR-CHA z Kremnicy (Słowacja), w reżyserii Petera Luptovskiego.

Jury przyznało też nagrodę specjalną – Różę Horyniecką dla reżysera Ryszarda Jakubisiaka i aktorów z warszawskiego Teatru Parabuch za spektakl „Szczęście Frania” Włodzimierza Perzyńskiego.

Komisja konkursowa przyznała też jedno honorowe wyróżnienie dla Zespołu Teatru Kaprys z Łap za spektakl „Drwa” według Michaiła Zoszczenki, w reżyserii Adama Karasiewicza.

Galeria zdjęć, fot. Krystian Kłysewicz, GOK w Horyńcu-Zdroju.

Jeszcze więcej zdjęć możecie obejrzeć w galerii Biesiady Teatralnej.

elubaczow.com, del

zostaw odpowiedź

Please enter your comment!
Please enter your name here